• 13 Mayıs 2016, Cuma

DAĞ ENGELİ Mİ?

59.  yılında Çıldır Havalimanı’na dağ engeli çıktığını da öğrendik.

Adalet ve Kalkınma Partisi Aydın Milletvekili Mehmet Erdem’in yaptığı açıklama ile Aydın Çıldır Havalimanı'nın birbirine 7 kilometre uzaklıktaki iki dağ arasında yer aldığını, Çıldır'ın havacılık tekniği açısından Isparta Süleyman Demirel Havalimanı gibi bir risk taşıdığını öğrendik.

Çıldır'ın yolcu taşımacılığına açılması için çalıştıklarını söyleyen Sayın Erdem, Çıldır ile ilgili Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ile iki defa görüşme yaptıklarını dile getirerek, “Çıldır'ın açılması için maliyet çıkartıldı. İşin teknik detayları hakkında uzmanlardan bilgi aldık. Teknik açısından enteresan bir şey söyleyeyim. Uzmanların söylediğine göre; Çıldır Havalimanı, yer itibariyle birbirine yedi kilometre uzaklıktaki iki dağın arasındaki ovada yer almaktadır. Rüzgar geçişleri de dikkate alındığında her zaman Isparta Havalimanı gibi bir risk taşımaktadır. Bu bilgiyi ben ilk kez duydum. Uzmanlar, çözüm önerisini de söyledi ama onu açıklamayacağım" dedi.

Sayın Erdem gibi biz de ilk defa duyduk ÇILDIR’A DAĞ ENGELİ olduğunu. Sayın Erdem’in açıklamadığı uzmanların çözüm önerisinden çok merak ettiğim 59 yıldır Aydınlının uçma isteğinin ne zaman son bulacağı.

Merak ettiğim, Aydınlı çıldırmadan, Çıldır Havalimanından ne zaman uçaklara binmeye başlayacağız.

Sayın Erdem bu işin peşini bırakmayacaktır.

İktidar Partisi’nin MKYK Üyesi Aydın Milletvekili Erdem’den Çıldırın yolcu taşımacılığına ne zaman başlayacağının müjdeli tarihini öğrenmek istiyorum.

Sayısız bakanlar çıkartan Aydın bu güne kadar Çıldır Havalimanından yolcu uçuramadı.

Bu sorunu Bakansız Aydın bu sefer kökten halledecek gibi. Bakarsınız 2019’a kadar mutlu sona ulaşırız.

Belki de ÇILDIRmaya az kalmıştır. 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
40 / 21 Çok bulutlu
Yarın: 38/21 Az bulutlu