• 13 Haziran 2013, Perşembe

Neden spor tesisi yaptırmazlar?

 

Yıl 2008.

Aydın Amatör Spor Kulüpleri Federasyonunca, spora destek veren işadamlarının onu re edilmesi amacıyla düzenlenen mütevazi toplantıda Aydın Vali Yardımcısı Alp Aslanargun’un  “Hayırseverler spor tesisi de yaptırmalı” sözleriyle gündeme getirdiği konu Aydın’ın sporu adına, sporun tüm branşları adına önemli bir tespitti aslında.

Hayırseverlerimiz, okul yaptırır, hastane yaptırır da neden spor tesisleri yaptırmazlar?

Hayırseverlerimizin spor sahaları da yaptırmayı düşünmesi gerektiğini tekrar gündeme taşımak istedim.

Spora hizmet etmek ibadet kadar kıymetli değil mi?

Bir okulun ortalama yıllık kullanım gün sayısı 180.

Yani 180 gün kullanılan okulları yaptıran hayırseverlerimiz 365 gün kullanılacak spor alanlarını yaptırma konusunda da duyarlı olacağına inanıyorum.

Bir okulda günlük mesai 10-12 saati aşmazken bir spor tesisinde ortalama kullanım süresinin 18 saat olduğunu da hatırlatmakta fayda var.

Aydın’da spora gönül vermiş çok sayıda hayırseverimizin bulunduğunu çok iyi biliyorum. Özellikle Aydın’da yeni yeni spor alanlarının yapılmasıyla hem Aydın ilinin spor potansiyeli artacak, hem de sporcu kalitesi kendiliğinden yükselecek.

Profesyonel takımlarımızın altyapısını oluşturan; yağmur, çamur, toz, toprak demeden özveriyle mücadele eden sporcularımıza daha iyi imkânlar sunmak için hayırseverlerimizin bu konuda daha duyarlı olması gerekiyor.

Bir spor kompleksi düşünün içerisinde yüzüme havuzları, basketbol, voleybol, futbol sahaları bulunsun.

Bu kompleks içerisindeki her branşın sahasını ise farklı hayırseverler yaptırmış olsun.

Hayal edin bir kere, kapısında Aydın Spor Tesisleri yazan bir komplekse giriyorsunuz ve her sahanın adı yaptıran hayırseverin ismini taşıyor. Onlarca saha ve yüzlerce amatör veya profesyonel sporcu Aydın’ı sporun başkenti yapmaya çalışıyor.

Yöneticilerimizin de bu konuda teşvik edici çalışmalarıyla hayırseverlerimizin spor tesisleri yaptırmak için harekete geçeceğine inanıyorum.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
37 / 18 Güneşli
Yarın: 38/18 Güneşli