• 13 Temmuz 2013, Cumartesi

Yarın geç olmamalı!


“Tarafsızlık," ilk anda kulağa hoş gelen ve doğru gibi görünen bir yaklaşım.

Tarafsızlık her zaman doğru bir tavır mıdır?

Doğru ile yanlış, güzel ile çirkin, iyi ile kötü, zalim ile mazlum, haklı ile haksız karşısında tarafsız olmak doğru mudur?

Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin jeotermal kuyu sahibi olmasına kim hayır diyebilir ki?

Taraf olmayayım veya her iki tarafa da, onlardanmışım görüntüsü vereyim ki, kim kazanırsa kazansın, onunla ilişkimi sürdüreyim, rahatım kaçmasın, çıkarım bozulmasın anlayışına sahip olmadığım için kendimce doğruları söylemeye çalışıyorum bu köşeden.

Tek başına "tarafım" demek yetmez. Taraf olmanın gereklerini de yapmak, taraf olduğunu ispat etmek de gerekir. Sözle, yazıyla, eylemle!

Sırası geldiğinde, bir telefon etmek, faks çekmek, mesaj atmak, sırası geldiğinde bir habere yorum yazmak, sırası geldiğinde yürümek, mitinge katılmak, slogan atmak gibi, gibi.

Tarafsız olmak nedir sizce?

Hiçbir şeyin tarafında olmamak. Haklı ile haksızın tartışmasında susmak, seyirci kalmak. İyi ile kötü arasındaki çekişmeden uzak durmak mı yoksa!.

Olmadığını herkes biliyor. Çoğu meselede taraf olmak tarafsız olmaktan çok daha iyidir, bence.

Tarafsız olmayayım diye objektif olmayı unutmamak gerekiyor.

Evet, Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin Sultanhisar veya Davutlar Belediyesi gibi bir Jeotermal kuyuya ihtiyacı vardır.

En azından gelir elde edebilmesi için böyle bir kuyunun sahibi olup elektrik üretmek şarttır.

Ama bunun yolu nedir?  

Bunun yolu kaçak güreşmek değildir?

Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin Jeotermal Kuyusuna sahip çıkmak Aydın Büyükşehir Belediyesi için aday olup sus pus olmak değildir! Halkın, Devletin temsilcisi olan insanların kaçak güreşme gibi lüksleri yoktur.

Devletin birinci derece temsilcileriyle Halkın birinci derece temsilcileri sorunlarını yüz yüze halletmeli, konuyu kaşıkçı kavgasına taşımamalıdır.

Aydın’ın Sayın Valisi Kerem Al ile Aydın’ın Sayın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu birebir görüşüp jeotermal tartışmasını kısa zamanda sonuca ulaştırmalıdır.

Bu makamlar gelip geçicidir. Önemli olan eserlerdir.

1970’li yılların başından beri Jeotermal kuyularını açıp, açıp ağızlarına tapa vurup daha sonra başkalarına satıp seyreden Aydın’ın kendisine ait jeotermal kaynakları kullanamayışının sorumlusu ne Vali Al, ne de Aydın Belediye Başkanı Çerçioğlu’dur. Ama onlar içinde yarın geç olmamalıdır!

   

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
28 / 10 Açık
Yarın: 30/12 Az bulutlu