• 14 Temmuz 2017, Cuma

CEMİYETİMİZ!

Üyesi olduğum Aydın Gazeteciler Cemiyeti’nin 2016 Yılı Basın Ödülleri Yarışması için seçici kurulunda görev verilince yönetici arkadaşlarla yarım gün birlikte olma fırsatı yakaladım.

ADÜ İletişim Fakültesi’nde yaklaşık 4 saat süren bir çalışma sonrasında 24 Temmuz’da açıklanacak ödül sahiplerini akademisyen jüri üyelerimiz ile birlikte belirledik.

Yarışmaya katılanların eserlerini tanıtmak için büyük özveri içerisinde bulunan Aydın Gazeteciler Cemiyet Başkanımız Semra Şener’i kutluyorum. Her katılımcının eşit şartlarda yarışmasına katkısından dolayı da teşekkür ediyorum. Tabi ki Fakültemizin Akademisyenlerine de teşekkür etmemiz gerekiyor. Dekan Vekili Prof. Halim Esen hocamız başta olmak, izinli olmasına rağmen toplantıya katılan Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Hicabi Arslan ve diğer katılımcı hocalarımıza büyük bir sorumluluk içerisinde ev sahipliği yaptıkları için teşekkür ediyorum.

Aydın Gazeteciler Cemiyeti İl ve ilçe temsilcilerinin büyük fedakârlık yaptıklarına şahit olmak mesleğim adına sevindirici. Ama biz cemiyet üyelerine çok büyük görevler düştüğünün de altınız kalın kalın çizmek istiyorum.

Öncelikle yılda bir defa yapılan bu yarışmaya çok daha hazırlıklı katılmalıyız diye düşünüyorum. Seneye 2017 yılının ödüllerinin verileceği bugünden belli olduğuna göre şimdiden katılmak istediğimiz dalda haber kesiklerimizi, radyo ve televizyon kayıtlarımızı hazırlamaya başlayalım.

Son dakikaya bırakılmadan bu hazırlığın yapılması çok önemli!

Yarışma katılım koşullarına da uymamız çok ama çok önemli. 2017 yılı haberleriyle 2016 haber yarışmasına katılamayacağımız öğrenmiş olmamız gerekiyor.

Ayrıca her kurumun bünyesinde çalışanların yarışmalara katılacak eserlerini kendi içinde tekrar gözden geçirmesinde fayda var.

Giderek artan başvuruların artarak devam etmesinin Cemiyetimize güç vereceğini asla unutmayalım. Yarışmaya katılmak derece almaktan daha önemli diye düşünüyorum.

Tabii ki bu arada derneğin kendi ayakları üzerinde uzun soluklu hareketler edebilmesi içinde her üyenin aidatlarını ve bağışlarını aksatmadan yapması gerekiyor. Cemiyete üye olan Kurum Yönetici ve sahiplerinin de ekonomik olarak taşın altına ellerini daha çok koymaları gerektiğini düşünüyorum.

Her geçen gün büyüyen, başarılı çalışmalara imza atan Cemiyetimiz, üyesi olan bizlerin sahip çıkmasıyla kurumsallaşmasını tamamlayabilecektir.

Kendi gücümüzün örgütlü olmaktan geçtiğini unutmayalım. 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.