• 14 Aralık 2013, Cumartesi

Savaş manevrası

Büyükşehir de, Adalet ve Kalkınma Partisi’nin adayını açıklamasıyla aday beklentisi sona erdi.

Son genel seçimlere memleketi Aydın’dan dördüncü sıra Milletvekili adayı olan Mustafa Savaş bu kez de AK Parti’nin Aydın Büyükşehir Belediye Başkan adayı oldu. 
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 2011 genel seçimlerden sonra TOBB'da Aydın heyetine, "Mustafa'ya sahip çıkamadınız" diyerek Mustafa Savaş'ın dördüncü sıradan milletvekili çıkmayışına içerlediğini duymayan kalmamıştır.
Adalet ve Kalkınma Partisi Aydın’da Savaş’ı aday göstererek büyük bir siyasi manevra yaptı. Aydın için yeni bir yüz olan Mustafa Savaş AK Parti’nin Aydın’da oyunu arttırabilecek bir isim. 
Aydın Büyükşehir Belediye Başkanlığı için ilk önce CHP'nin eski Aydın Milletvekili, Aydın Belediye Başkanı CHP Özlem Çerçioğlu açıklandı. Sonrasında fazlasıyla siyasi tecrübeye sahip MHP Aydın Milletvekili Ali Uzunırmak. Dünde Ak Parti’nin adayı 2011 yılında Aydın’dan Milletvekili adayı olmuş, Halk Bankası Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Savaş.
Üç adayın ortak yanı Aydınlı olması.
Büyükler tamam, sıra ilçe belediye başkan adaylarının belirlenmesinde.
Efeler’de MHP 23. Dönem Milletvekili Recep Taner ile ilk adayını belirleyen parti oldu. Sıra CHP ve Ak Parti’de. Efeler Belediye Başkan adaylığında CHP’de Aydın Belediye Başkanı ve Büyükşehir adayı Özlem Çerçioğlu’nun destek verdiği eski Milletvekili Mesut Özakçan, AK Parti’de ise Efeler İlçe Başkanı Gökhan Ökten isimleri ağırlık kazanıyor. CHP’de ön seçim olursa Efeler’de kim aday olur tahmin etmek zor değil!
Nazilli'de ise adayını açıklayan parti MHP oldu. Belediye Başkanı MHP'li Haluk Alıcık bu kez en az 50 bin oy alacağını söylüyor.  
Bu arada adaylar belirlendikçe belediye meclis üyeleri de bir bir şekillenecek. 
En ince ayarda FP, DP ve İP oylarının gideceği veya gitmeyeceği yerlerdeki dengelerin nasıl kurulacağının hesaplanmasında yapılacak. 
Adaylığı açıklanan her ismin Aydın’a, ilçelerine hizmet edeceğini asla unutmayalım, unutturmayalım.
Ocak ayının 15’inden itibaren Aydın’daki seçim rüzgârı 2013’ten daha etkili esecek.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
35 / 21 Güneşli
Yarın: 36/19 Güneşli