• 20 Mayıs 2013, Pazartesi

Kalabalık tamam…


Cumartesi günü, Barış, Demokrasi, Özgürlük teması ve 'Meydan Okuyoruz' sloganı ile meydanlara inme kararı alan Cumhuriyet Halk Partisi(CHP)’nin Aydın'da gerçekleştirilen mitingindeki kalabalıklar için söylenecek bir şey yok. İstasyon Meydanındaki mitingi, Bölge mitingi olarak düşündüğümüzde mitinge Aydın'ın yanı sıra, İzmir, Manisa, Balıkesir, Uşak, Muğla ve Denizli'den de çok sayıda partilinin katılmasını da çok normal karşılamamız gerekli.

Ya, coşku!.

CHP Genel Başkan’ı Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından çıkarttığım en önemli tespit, “Meydanları doldurun ve iktidar halkın olsun” başlığı. Altındaki spotlar ise:

“Mücadelemiz çocuklarımıza güzel bir Türkiye bırakmak içindir. Gücünüzü gösterin halk olarak. Meydanları doldurun ve iktidar halkın olsun.”

“Aydın tarımın başkenti. Çiftçilerimiz rahat etmiyor. Çiftçiler hüzünlü. Alın terinin karşılığını alamıyorlar. Çiftçi şapkasını önüne koymalı ve düşünmeli."

Hafta sonu Aydın’da güzel bir miting yaşandı.

Bir anlamda da Cumartesi günkü miting, Büyükşehir mitingleri için Aydın’da ilk siyasal prova oldu dersem yanlış mı olur?

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
28 / 10 Açık
Yarın: 32/12 Güneşli