• 21 Eylül 2016, Çarşamba

DOKUZ YIL ÖNCE!

29 Eylül 2007 tarihinde Aydın-Denizli Çevre Yoluyla ilgili kaleme aldığım ‘Çevre yolumuzu istiyoruz!’ başlıklı yazımı paylaşmak istedim.

“Aydın Ticaret Odası Meclis Başkanı Mahmut Çağlayan, “Başbakan’ın sözünü tutmasını bekliyoruz”  diyor.

Başbakan’ın sözünü tutması istenen konu Aydın-Denizli Çevre Yolu!

Nasıl, İzmir’den gelip Muğla’ya gitmek isteyenler Aydın Şehir Merkezine girmeyip çevre yolunu

kullanıyorsa, Denizli’ye gitmek isteyenlerde çevre yolunu kullansın, şehiriçi trafik sıkıntısı yaşanmasın isteniyor!

                  Son iki yıldır gündeme gelen, Kültür ve Turizm eski Bakanı Aydın Milletvekili Atilla Koç’un maddi destek sözü verdiği, son olarak da 22 Temmuz 2007 seçimleri öncesinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından desteklenen bu projenin haklı olarak bir an önce yaşama geçmesi bekleniyor. Bu proje sadece Aydın’ı değil, Denizli’ye gitmek isteyen veya Denizli’den Aydın üzeri geçecek olanlar içinde büyük kolaylık olacak. Bu arada her geçen gün arapsaçına dönen Aydın-Denizli, Aydın-İzmir Bulvarı trafiği de rahatlamış olacak.

                  Bu projenin Denizli giriş ve çıkışının Serçeköy’den değil de ASTİM OSB’nin Yılmazköy yol ayırımından verilmesi de isteniyor. Böylelikle OSB’ye girip çıkacak araçlar şehir içi trafiğine girmeyecek.

                  Birilerinin dediği gibi bu çevre yolu ile Aydın şehir merkezi terkedilmiş bölge olmaz. İşi olan doğal olarak şehir merkezine girecektir. Yeter ki cazibe yaratmasını bilelim. Hazırcılığı, tembelliği bir kenara bırakalım.

Aydın-Denizli Çevre Yolu’nun yapılması şart. Verilen sözlerinde bir an önce yerine getirilmesi gerekiyor. Sonuçta son sözü veren Başbakan olduğuna göre çevre yolu kısa sürede tamamlanmalı.”

Aradan dokuz yıl geçti! Bugünlerde Aydınlı Çevre Yolunun ve ASTİM Köprülü Kavşağın bitmesi için dua ediyor. Bu güzergâhı sürekli kullanan sürücüler ise çileden çıkmış durumda!

Adalet ve Kalkınma Partisi Aydın Milletvekili Mehmet Erdem’in Aydın-İzmir Otoyolu Denizli bağlantılı Çevre Yolu’nun önümüzdeki ayın(Ekim) sonunda hizmete açılacağının müjdesini vermesi ise çok sevindirici!   

 

GÜNÜN SÖZÜ: “Bugün, yarına dünle beslenerek yol alır.”

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.