• 23 Mayıs 2016, Pazartesi

AYDIN'A HİZMET

Alternatif Grup ile Türkmen Şelalesi’ni görmek için yola çıktığımızda bu kadar güzel yerleri göreceğimi düşünmemiştim. Menemenden hemen sonra üzüm bağlarının içinden kıvrıla kıvrıla giderken Belen Mahallesi (köyü) karşıladı bizi.  Sonrasında Çukur Köyüne aracımız ile tırmanış başladı. Bir dağ köyü olan Çukurköy 850 metre rakımıyla bölgenin en yüksek köyü. Ama hepimizi şaşırtan, araç sürücümüzü mutlu eden harika bir köy yolu.

Çukur Köy yolunun kerametini ise Türkmen Şelalesi dönüşünde Belen Köyünde öğreniyorum. Gediz’den gelen suyu taşıyarak ovaya hayat veren DSİ Kanalı’nın kemen kenarında bulunan kahvehanede mola veriyoruz.  Arkadaşlarla oturmaktansa köylülerle sohbet etmeyi tercih ediyorum. Belen köyünün yerlisi ve birde damadı ile koyu sohbete başlıyoruz.  Birden sanki yağmur yağıyormuş gibi kahvehanenin çatı saçaklarından sular kanala akmaya başladı. Serinlemek için icat edilen yapay yağmurlama sistemi ilgimizi çekiyor.

Belen’in üzüm bağlarından geçim sağladığını öğreniyoruz. Yeni Büyükşehir yasasına göre mahalle olmaya alışamamış köylüler. Özellikle alt yapı için çok ciddi hizmet bekleniyor. Bir üst köyün yani Çukurköy’ün şanslı olduğu söyleniyor. Hemen Çukur Köy’ün yolunu hatırlatınca,12 Haziran-21 Kasım 2011 tarihleri arasında Adalet Bakanlığı görevi yapan merhum Ahmet Karaman’ın Çukur Köy’lü olduğunu öğreniyoruz. Sayesinde Çukurköy bu yola kavuşmuş.  Türkmen Şelalesine giderken ve dönerken hepimiz memnun eden Çukur Köy’ün yolunun kerametini de öğrenmiş olduk.

Eski Bakan ve Müsteşar merhum Ahmet Kahraman 29.12.2013 tarihinde vefat etmiş ve köyünde toprağa verilmiş. Sadece 5 ay görev yapmış bir bakanın köyünün yol sorununu çevre köyleri ve bu yolu kullanan herkesi kıskandıracak güzellikle yaptırılmasına vesile olması ne kadar anlamlı. Allah rahmet eylesin.

Aydın siyasi tarihini düşündüm. Hemen hemen her dönem görev alan Aydınlı Bakanlarımızın yıllar süren görev yıllarını düşündüm.  Tüm sorunları halledilmiş bir Aydın hayal ettim.

Son 14 yılda görev alan tek Bakanımız Sayın Atilla Koç’u hatırladım.

Yeni kabine hazırlığı aşamasında Aydın’dan bakan çıkar mı bilemem(ÇIKMALI) ama çıkarsa da çok kısa sürede büyük hizmetler getirmesi şartını hatırlatıyorum.

Ben Aydın’a Tarım veya Kültür ve Turizm Bakanı yakışır diyeceğim siz başka bir bakanlık ismi söyleyeceksiniz.

Aydın’a bakanlık gelsin de Aydın’a hizmet için adı ne olursa olsun diyorum.

Bakan veya değil Aydın’a bugüne kadar karşılıksız hizmet eden her isme şükranlarımı sunarak teşekkür  ediyorum.

Bakanımız olsa da olmasa da çok sayıda yeni hizmetlere aç, sorunları giderek büyüyen bir ilde yaşadığımızı bir kez daha hatırlatmak istiyorum.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
40 / 21 Çok bulutlu
Yarın: 38/21 Az bulutlu