• 23 Haziran 2016, Perşembe

HEMEN-DERHAL

“Körün istediği bir göz Allah vermiş iki göz” diye bir atasözümüz vardır.

Bunu şöyle uyarladığımda, “Aydınlının istediği bir havalimanı; Bakan Yardımcısı, Bolu’ya müjdelemiş iki havalimanı”!.

İsyan mı etmiş oluyorum?

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakan Yardımcısı Yüksel Coşkunyürek, “Bolu’ya stol tipi ve Abant Tabiat Parkı Mevkisi’ne ise küçük uçakların inerek park yapabileceği iki havalimanı projesi üzerinde çalışıyoruz” demiş.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakan Yardımcısı Yüksel Coşkun iki havalimanı müjdesini Bolu Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Türker Ateş’i ziyareti sırasında vermiş.

HEMEN İSTİYORUM

Ben Aydın’a hem yolcu taşıyan bir havalimanı, hemen hızlı tren, hemen gemi limanı, hem de uzay istasyonu kurulmasını istiyorum.

Hatta hızımı almışken yıllar önce devlet baba tarafından sözü verilen Aydın- Antalya otoyolunun yapımına da derhal başlanmasını istiyorum.

Şaka bir tarafa, bu isteklerimiz içinde hemen-derhal 60 yıl beklemeyeceğimizin altını kalınca çiziyorum.

Yeni adliye hizmet binası, yeni hastane binasını unutmuş değilim.

Yapılan en son Genel Seçimler de Çıldır Havalimanının yapılacağı sözünü Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu seçim bildirisinde ilan etmişti.

Devamlılık esasına göre soruyorum; Çıldır Havalimanımız ne zaman yolcu taşımaya başlayacak, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakan Yardımcımız Sayın, Yüksel Coşkunyürek?

Bolu’da iki havalimanı müjdesi verdiğinize göre Aydın içinde planlamanızı hemen merak ediyorum?

Hatta Sayın Bakan Yardımcımızın,  Aydın’daki etkili ve yetkili isimler tarafından hemen, derhal kentimize davet edilmesini istiyorum.

Aydın’dan günde en az binin üzerinde uçak yolcu sayısı garanti edilirken neden hemen, derhal Çıldır Havalimanı yolcu taşımaya açılmaz, açılamaz?

Hemen söyleyeyim demek ki Aydın olarak bizim gücümüz buna yetmiyor.

Hadi bizim gücümüz yetmiyor, Başbakanımızın sözünün de hiç bir hükmü yok mu?

Yoksa Aydın-Denizli Çevre yolu açılışı yapılırken hemen Çıldır’ında sürpriz müjdesi mi verilecek?

Aydın Baro Başkanı Av. Gökhan Bozkurt’un Aydın Valisi Ömer Faruk Koçak’a hoş geldin ziyaretinde söylediği , “Aydın sanki unutulmuş gibi” sözlerine katılmamak mümkün mü?

Aslında sanki si fazla. Maalesef Aydın, Ankara’dan bir eli yağda bir eli balda görülebilir. Ama yetki verip Ankaralara gönderdiğimiz vekillerimiz bunun böyle olmadığını anlatamıyorlar mı, anlatmıyorlar mı?

“Neden Ankara hizmet anlamında Aydın’a cömert davranmaz?” sorusu yerine,  ‘Aydın’a hak ettiği hizmetler neden verilmez’ sorusunun cevabını öğrenmek istiyorum.

 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
40 / 21 Çok bulutlu
Yarın: 38/21 Az bulutlu