• 24 Mart 2016, Perşembe

Korkmuyoruz, Her Yerdeyiz

Sıkıntılı günler yaşıyoruz.

İfade etmekte zorlandığımız bir gerginlik, endişe, kasılma.

Sebebi belli.

Teröre karşı tek vücut olduğumuzu ifade etmekte sıkıntı yaşıyoruz.

Neden?

Kulüpler Birliği’nin maçlara  “Teröre hayır” pankartı ile çıkma kararı alması ne kadar anlamlı.

Hareketin tabandan gelmesi adına önemli bir tavır. Futbol Federasyonu’ndan böyle bir yaptırım uygulansa bu kadar karar değerli olabilir miydi?

Ay Yıldızlı Bayrak altında yaşayan hepimizin öncelikle “Önce Türkiye, öncelikle ülkem” diyebilmesini sosyal medyada ki paylaşımların dışında da ortaya koyabilmesi gerekiyor.

Bu ülkenin havasını soluyup, ekmeğini yemenin bir bedeli yok mu?

İşte bu bedelin Türkiyemize sahip çıktığımızı, teröre hep birlikte hayır demekten geçtiğini haykırma zamanı.

Terörle mücadelenin devletin görevi olduğunda hep fikiriz. Peki, bu ülkenin insanları olarak  biz  bu mücadelenin neresindeyiz?

Bizlere de düşen görevler yok mu?

Terör konusunda milli birlik ve beraberlikten yana olmayı unutmamalıyız.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün milli birlik ve beraberliğin önemini vurguladığı , “Gerektiğinde vatan için bir tek fert gibi, yekpare azim ve karar ile çalışmasını bilen bir millet, elbette büyük bir geleceğe layık ve aday olan bir millettir” sözlerine dikkat.

Terörle mücadele sadece askerin, polisin, istihbarat teşkilatlarının tek başına mücadele edeceği bir olgu olmadığını tekrar etmeye gerek var mı?

Terörle Mücadele Kanunu’nun 1. Maddesinde de terör şöyle tanımlanmıştır:

 “Terör, baskı, cebir ve şiddet, korkutma, yıldırma, sindirme veya tehdit yöntemlerinden biri ile Anayasada belirtilen Cumhuriyetin niteliklerini, siyasi, hukuki sosyal, laik ekonomik düzeni değiştirmek, Devletin ülkesi ve milleti ile bölünmez bütünlüğünü bozmak, Türk Devletinin varlığını tehlikeye düşürmek, Devletin otoritesini zaafa uğratmak veya yıkmak veya ele geçirmek, temel hak ve hürriyetleri yok etmek, devletin iç ve dış güvenliğini, kamu düzenini veya genel sağlığı bozmak amacıyla bir örgüte mensup kişi veya kişiler tarafından girişilecek her tür eylemlerdir”.

Türkiye içinde bulunduğu konum gereği dün olduğu gibi bugünde terör belasıyla baş etmek zorunda. Bunun içinde her zamankinden daha çok birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var. En önemli olanda aynı şeyi düşündüğümüz gibi aynı şeyleri söyleyebilmek.

Türkiye Cumhuriyeti Devletinin büyüklüğü geçmişinden gelmektedir. Çanakkale’de 18 Mart ruhunu yaratan bu ülkenin insanlarının eskisinden daha çok bir birine inanmak, güvenmek ve sahip çıkma zorunluluğu var.

Terörle mücadele etmek için illa da Polis veya Asker olmak gerekmiyor!  Bu ülkenin insanı olduğumuzu unutmamak ve unutturmamak yetiyor.

Önceliğimiz Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin bölünmez bütünlüğü olduğu gerçeğidir.

Korkmuyoruz, buradayız. Evdeyiz, işteyiz, çarşıda, sinemada, konserde, maçtayız. Düğünde, dernekteyiz. Ankara’da, İstanbul’da, Diyarbakır’da, İzmir’de, Sivas’ta,  Aydın’dayız. Ülkemizin dört bir yanındayız.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
40 / 21 Çok bulutlu
Yarın: 38/21 Az bulutlu