• 27 Mart 2017, Pazartesi

BOŞVERME!

Muhtarlıklardaki askılarda isimlerimizi gördük, hatta geçen hafta hangi sandıkta evet veya hayır diyeceğimizi gösteren seçmek kâğıtlarımızı da aldık!

Peki, ne diyeceğimize karar verdik mi?

Sandıktan Evet veya Hayır çıkınca ne olacağını öğrenebildik mi?

Yoksa evetçilerin de hayırcıların da vatan haini olduğunu mu konuşuyoruz hala!

Göreceksiniz bakın, 17 Nisan’da ortada bir tane vatan haini kalmayacak!

Öncelikle 16 Nisan’daki referandumu bir seçim havasına sokmak doğru değil.

Yani bu seçimin sonunda hiç bir partinin ne oyu azalacak neden artacak!

Referandumda kabul edip, etmeyeceğimiz 18 maddenin ne anlama geldiğini anlamamız ve ona göre sandık başına gitmemiz gerekiyor!

Size Evet’i veya Hayır’ı anlatmak için gelen her konuşmacıyı lütfen dinleyin ve hür iradenizle, kendi mantığınızla anlatılanları sorgulayın ve doğru olanına karar verin.

En önemlisi de sandık başına gitmek.

Bunun içinde yakın çevremizden, ailemizden, dostlarımız içerisinden bir kişiyi bile oy vermeye teşvik etmemiz ya da olumlu iletişim kurmamız ülkemizin geleceğini değiştirmek için yeterli.

Bu seçimde tek bir oy bile çok önemli.

Bugün itibariyle yüzde 20 seçmenin sandık başına gitmeyeceğinden bahsediliyor. Bu oranın sonuca ne kadar ciddi etki edeceği ortada. Sandığa ne kadar çok seçmen giderse demokrasimizin o kadar güçleneceğini unutmayalım.

16 Nisan Referandumunu önemseyelim. “Sonuç ne çıkarsa çıksın değişen bir şey olmayacak” demek vatandaşlık sorumluluğundan kaçmaktır!

Bütün sorumlu vatandaşlara düşen görev 16 Nisan’da sandık başına gitmektir!

Demokrasinin iyi işlemesi gerektiğine inanan bütün vatandaşların 16 Nisan Pazar günü iki görevi var; Oylarını kullanmak ve bu görevden kaçmaya çalışanları da oy kullanmaya teşvik etmek!

Demokrasimiz en büyük zararı "boşver yahu” kolaycılığından görüyor.

"Boşvermek" her zaman düzeyi biraz daha aşağı çeken bir yanlıştır. Düzeyi aşağıya çekmek isteyenler her zaman boşverenlere güvenirler, boşverenler ne kadar çok olursa meydanı o kadar boş bulurlar. Bu referandum aynı zamanda seçmeninde ülkesine ne kadar sahip çıktığının kanıtı olacaktır.

16 Nisan Türkiye'nin geleceği üzerinde çok büyük etkileri olacak tarihtir diye düşünüyorum. Bu nedenle ‘boşvermek’ asla hoşgörülecek bir tavır olamaz! 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.