• 27 Kasım 2013, Çarşamba

Önemli duyuru

Dün gazetelerde Belediye-İş Sendikası Aydın Şube Başkanı Hidayet Yaman’ın Kamuoyu duyurusu vardı.

Başkan Yaman, işçilerin siyasete alet edilmemesi gerektiğinin altını çizerken, “Belediye İşçisinin Aydın Belediye’sinden tek kuruş alacağı yok” diyerek sahip çıkıyordu, Belediyesine.
İşçi Örgütünün Başkanının kamuoyuyla paylaştığı duyuru bana göre önemli. 
Sizlerle paylaşmak istedim.
“Kent ve ülke olarak çok önemsediğimiz bir dönemi yaşıyoruz. 30 Mart 2014’te halkımız demokrasinin verdiği en büyük hak ve sorumluluk olarak sandığa gidecek ve 5 yıllığına bizleri yönetecek belediye başkan ve meclis üyelerini belirleyecek.
Doğaldır ki; içinden geçtiğimiz bu süreçte siyaset hareketlenmiş bulunuyor ve bazı siyasiler yaptığı değerlendirmelerinin içine Aydın Belediye işçisini katıyor. Söz konusu olan belediye olduğunda işçi haklarının gündem yapılması da önemlidir. Ancak son dönemde bazı siyasiler Aydın Belediyesi işçisi ile ilgili asılsız ve gerçek dışı açıklamalar yapmaktadır. Bu yüzden bu açıklamayı yapma ihtiyacı duymaktayım.
Altını çizerek ve büyük bir mutlulukla söylüyorum, herkes bilsin Aydın belediyesinde işçilerin bugün itibarıyla alacağı yoktur. 2009 yılında 13 kalem ve ortalama işçi başına 6-8 bin TL borcu olan Aydın Belediyesi, Sayın Çerçioğlu’nun yönetiminde 3,5 yıl içinde bu borçların tamamını kapatmıştır. O günden bu yana da Aydın belediyesi işçinin alın teri kurumadan maaş ve ikramiyeleri ödenmektedir.
Göreve gelir gelmez bir ödeme planı çıkaran ve buna harfiyen uyan Sayın başkanımız özlem Çerçioğlu’na gösterdiği duyarlılık, alın terimize gösterdiği saygı nedeniyle teşekkür ediyoruz. Bilinmesini isteriz ki biz sadece işçilerin hakları konusunda değil, verimlilik ve kent hassasiyetleri noktasında da Sayın Özlem Çerçioğlu ile uyum içinde çalışmaktayız. Bu uyumu önemsediğimizi ve kentimize fayda sağladığının da bilincindeyiz.
Bu vesileyle, her konu da sayın başkanımız Özlem Çerçioğlu’nun yanında olduğumuzu kamuoyuna duyurmak isteriz.”
Geçmişte, özellikle alacakları konusunda çok ciddi mağdur edilmiş, hatta kandırılmış Aydın Belediyesi İşçileri alın teri kurumadan emeğinin karşılığını aldığı Belediye Başkanına ve Aydın Belediyesine sahip çıkıyor.
Duyuru çok açık ve net! 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.