• 28 Haziran 2013, Cuma

Nabız Yoklamaları


Yerel seçimler için nabız yoklamaları devam ediyor.

İktidar Partisinin Büyükşehir için aday adayları arasında en yoğun Mustafa Savaş’ın ismi geçiyor. Bu arada Nazilli Belediyesinin Eski Başkanı Esat Ergüler ve Eski Bayındırlık ve İskan Bakanı, Aydın Milletvekili Cengiz Altınkaya’nın adı da parti kulislerinde konuşuluyor. Adalet ve Kalkınma Partisi’nin Efeler Belediyesi için aday adayları arasında ise 2009 seçimlerinde partinin Belediye Başkan Adayı Mustafa Ancın ve Eski Aydın Belediye Başkanı  Hüseyin Aksu’nun adı geçiyor. Partide DYP, DP tabanından gelen bir isme de sıcak bakılıyor. Durum böyle olunca Eski Aydın Ziraat Odası Başkanı Arif Gürdal veya Orhan Aslan’ın adı ön plana çıkıyor gibi.

CHP’de ise Büyükşehir Belediye Başkan adayı belli. Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun bir yıl önce partisinin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olduğunun açıklanması bu ismi bir adım öne taşıyor.

Bu arada Çerçioğlu’nun Büyükşehir için oluşturacağı Belediye Meclis Üye ve Daire Başkanı çalışmaları ise partililer ve rakipleri tarafından yakından takip ediliyor.

CHP’de Efeler Belediye Başkan Adayı için kulis çalışmaları ise hızlandı. İl Başkanı Barkan Kalınomuz’un yanı sıra Aydın Sanayi Odası Eski Meclis Başkanı Yalçın Pekgüzel ve  CHP’nin Eski Aydın Milletvekili  Mesut Özakçan’ın isimleri gündemde.

Parti kulislerinde Aydın Belediye Başkanı Özlemçerçioğlu’nun  Efeler Belediye Başkan Adayını yaptırdığı anketler sonucunda tespit ettiği ve bu ismin Ankara’ya gidip Genel Başkan Kılıçdaroğlu ile görüştüğü konuşuluyor. Bu isim şimdilik gizli tutuluyormuş.

MHP’de ise Efeler Belediye Başkan adayı olarak Eski Aydın Milletvekili Recep Taner’in ismine kesin gözüyle bakılıyor. Büyükşehir için ise Aydın Milletvekili Ali Uzunırmak ve Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ın adı parti kulislerinde yoğun bir şekilde konuşuluyor.

Bugün itibariyle Aydın siyasi kulislerinde son durum bu. Bakalım haftaya ne gibi gelişmeler yaşanacak hep beraber göreceğiz.

 

  

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.