• 28 Kasım 2013, Perşembe

Aday kim olacak?

Başbakan  Recep Tayyip Erdoğan'ın Salı günkü gurup toplantısında 10 ilin Belediye Başkan adayını açıklayınca Aydın'da da AK Parti’nin Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı’nın ne zaman açıklanacağı merak konusu oldu.

Yarın Ankara'da gerçekleştirilecek İl Başkanı Sadık Atay, İl Kadın Kolları Başkanı Demet Pilevneli, İl Gençlik Kolları Başkanı Sami Üner'inde katılacağı Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı'nı açıklaması beklentisi ortaya çıktı. 
Bu arada Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın adayları Parti Gurup Toplantısında açıklamayı başlattığı için temayüller gereği Aydın adayını hafta sonu yapacağı Muğla gezisi sonrasında da edineceği notlar çerçevesinde Mecliste 3 Aralık'ta yapılacak gurup toplantısında açıklayacağını düşünüyorum.
Adayın ne zaman açıklanacağından çok kim olacağı daha önemli.
İktidar Partisinin siyasi kulislerinde İki dönemdir Aydın Milletvekili olan Mehmet Erdem, Eski Bayındırlık ve İskan Bakanı Cengiz Altınkaya ve Halk Bankası Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Savaş isimleri ağırlık kazanıyor.
Aday adaylıklarını açıklayan Fuat Fikret Aktaş ve Mehmet Aydıner'e ise partililer adaylık için şans tanımıyor.
Bu 5 isim dışında başka bir isim Büyükşehir adayı olarak açıklanırsa sürpriz olur mu?
Bekleyip göreceğiz.
Sonuçta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Ak Parti düsturunu en iyi temsil edecek adayı belirleyecektir. 

RAKAMLARIN DİLİYLE 2009
29 Mart 2009 Yerel Seçim sonuçlarında Aydın'daki İl Genel Meclisi oy dağılımında CHP yüzde 28,3 oy oranıyla  sandıktan birinci parti çıkarken, AKP 26,1, MHP 23,5, DP ise 11.9 oy almıştı.
30 Mart 2014'te  Efeler Belediyesi olarak seçime girecek Aydın Merkez İlçe de ise 2009 seçimlerinde CHP seçmenin yüzde 26'sının oyunu alarak birinci parti olurken, MHP 25,4, AKP 25, DP ise yüzde 17,5 oy almıştı.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
35 / 21 Güneşli
Yarın: 36/19 Güneşli