• 30 Mayıs 2013, Perşembe

ETKİNLİKLER


Aydın Lisesi Mezunları Derneği

Aydın Lisesi Mezunları Derneği burslu okutulan öğrenciler yararına Cuma akşamı Aymendo tesilerinde yemekli eğlence düzenledi. Yemekli Programa Latin ve İspanyol Müziği’nin önemli seslerinden Ata renk katacak.

TİCARET LİSESİ

Aydın Ticaret Lisesi’nin de  bu Cuma sat 18.00’dan itibaren bahçeisnde mezun olan öğrencileri bri araya gelecek. Ticaret Lisesi Mezunları’nın  buluşacağı Pilav gününeçok sayıda katılımın olması bekleniyor.

AYDIN LİSESİ PİLAV GÜNÜ

Aydın Lisesi’nin geleneksel hale gelen Haziran’ın ilk Perşembesi yapılan Pilav günü 6 Haziran tarihinde okul bahçesinde yapılacak. Aydın Lisesi Mezunları Derneği yöneticilerinin bir hafta içinde iki önemli etkinliğe imza atacak olması dikkat çekiyor. 

SICAKTA BETON DÖKMEYİN!

Aydın’da yaz sıcaklarıyla birlikte bazı önlemlerde alınmaya başlandı. Aşırı sıcaklarda orman yangınlarına karşı duyarlı olma çağrıları yapılırken, sağlıklı ve dayanıklı bina yapılması içinde sıcaklık uyarısı geldi.

Olası bir deprem anında, can ve mal kayıplarının en alt düzeyde tutulabilmesi için, sağlıklı ve dayanıklı yapılaşmanın büyük önemi bulunmakta. Bu nedenle, ilimiz 4708 sayılı Yapı Denetim Yasası kapsamında yer almakta olup, Aydın Valiliğinin 2008 yılında sıcak havalarda beton dökülmemesi konusunda yayınladığı genelge bu yıl da aynen uygulanması gerekiyor.

Özellikle Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında, artan hava sıcaklığından dolayı, betonun korunması için beton dökme işlemlerinin mümkünse sabah ve akşam saatlerinde yapılması gerekmekte. Ortalama hava sıcaklığının üç gün süreyle 30 derecenin üstünde seyretmesi, “aşırı sıcak hava” olarak değerlendirilmekte.  Aşırı sıcak hava, beton için her aşamada olumsuzluk yaratmakta. Çok sıcak havalarda ve özellikle sıcaklığın hissedildiği gündüz saatlerinde beton dökümünden kaçınmak, betonun akşam veya gece saatlerde dökümünü sağlamak en doğru tercih olacaktır. Sıcak hava koşullarında beton dökümü için en uygun hava sıcaklığı 15 ile 30 derece imiş.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
40 / 21 Çok bulutlu
Yarın: 38/21 Az bulutlu