• 1 Mart 2013, Cuma

Ödülü görevden alınmak oldu


Bir kurum düşünün ki, burada görev alan etkili ve yetkililerin sürekli olarak dama taşı gibi oynandığı bir sistemle yönetiliyor. Öylesine ki bugün bir birimde görevlendirdiğiniz birini tam işin ehli olacağı bir anda oradan alıp başka bir yerde görevlendiriyorsunuz. Sonra burada da verimli(!) bulmuyorsunuz, yine görevden alıp başka bir birime.
Böyle bir kurum var mıdır diyenlerinize tek cümle ile Aydın Belediyesi diyeceğim. Seçimin hemen ardından müdürlerin görev yerleri değiştirildi. Kimisi başka müdürlüklere, kimisi de kızağa çekildiler. Onlardan biri de İtfaiye Müdürü Serdar Adanır. Tabi artık eski demek gerekiyor. Zira 18 müdürlüğün bulunduğu Aydın Belediyesi’nde vekâleten yürütülmeyen üç müdürlükten birinin müdürü olan İtfaiye Müdürü Adanır hafta içinde görevden alındı.
Gerekçesi de benim aklıma yatan bir gerekçe değil. Neymiş, eski başkan İlhami Ortekin’in evinin yanması olayında İtfaiye Müdürü sayın başkana haber vermemiş. Ne gerekçe ama.. İtfaiye Müdürü birincil görevi yangında adamlarını sevk ve idare etmek ve yangın içinde olan Ortekin ve ailesini kurtarmaya çalışmak mı olmalı, yoksa ‘dur önce bakanıma haber vereyim’ diyerek telefona sarılmak mı olmalı? Söz konusu gerekçe ile (tabi kamuoyuna yansıyan böyle) görevden alındığına göre müdür önce bakanına haber vermeliymiş.
Eski başkan ve ailesini yangının içinden sağ olarak kurtardıkları ve yangına zamanında müdahale ettikleri için takdir edilmeleri gerekirken yapılan ne? ‘Bana niye haber vermedin, aldım seni görevden’ olmuştur, yapılan.
Bir dip not düşelim. Aydın Belediyesi’nde 2009 yerel seçimlerinden bu yana 18 müdürlüğün 15’ini vekâleten yürütülmektedir. Üç müdürün oturdukları koltuklarda asaleten oturmakta idiler. Bunlardan biri Sivil Savunma Uzmanlığı, biri Hukuk İşleri Müdürlüğü, bir diğeri de İtfaiye Müdürlüğü idi. Şimdi İtfaiye Müdürlüğü de vekâleten yürütülen müdürlükler arasına girdi ki; Aydın Belediyesi vekâleten yürütülüyor vesselam. 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
9 / 0 Sağanak yağışlı
Yarın: 13/7 Sağanak yağışlı