• 1 Mart 2014, Cumartesi

Aydın’da yapılacak çok iş var

Aydın’ın bugünlerdeki moda söylem ile dünya markası bir kent olabilmesi için yapılacak çok iş var.

Aydın’ın yeniden yaşanabilir kentler arasında ilk on arasına girebilmesi için yapılacak çok iş var.

Aydın’ın çağdaş, modern bir kent olabilmesi için yapılacak daha nice iş var.

Modern binalar yaparak çağdaş bir kent olunabiliyor mu, onu hep birlikte görüyoruz. Cam cepheli binalar yaparak, rezidanslar yaparak Aydın yaşanacak kentler arasında yukarılara tırmanabiliyor mu onu da görüyoruz.

Aydın öncelikli olarak yeniden yapılanmak zorunda. Aydın yapılanırken kentin hava kirliliğini sıfıra indirgeyebilmek için öncelikli adımları atmak zorunda. Aydın sokaklarını artık köy sokağı görünümünden kurtarmak zorunda.

Yeniden yapılandırılırken kentin tarihi dokusunu olduğu gibi koruyabilmeli ve bu doku çerçevesinde yeni yapılanmasını sağlamak zorunda. Aydın bölgenin en büyük ve en modern binası diye övünç duyduğu yeni otogarındaki pis kokuların kaynağını bulup yok etmek zorunda. ‘Bezden değil, senden’ lakırdıları ile işi sürüncemede bırakmadan çözüme kavuşturmak zorunda.

Aydın Kentiçi ulaşımda var olan ve yaşanmakta olan sorunların çözümü için adım atmak ve en kısa süre içerisinde bu sorunları çözmek zorunda.

Aydın’ın modern, çağdaş ve dünya markası bir kent olabilmesi için öncelikle sizden-bizden anlayışını ortadan kaldırıp hep birlikte, el ele, gönül gönüle sorunların üzerine gitmesi ve merkezi hükümetin de destekleri ile çözümleri üretip yaşama geçirmesi gerekiyor.

En başta ve olmazsa olmaz da Aydın insanının artık kentle olma bilincine varması ve bir kentli gibi hareket etmek, kenti olmanın getirdiği hakları savunmak konusunda daha cesur olması gerekli.

Aydın’da daha yapılacak çok iş var. 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
9 / 0 Sağanak yağışlı
Yarın: 13/7 Sağanak yağışlı