• 1 Haziran 2016, Çarşamba

Bu neyin inadı

Seçimlerin üzerinden yedi ay gibi bir süre geçti, ancak MHP’deki iç kavga bir türlü noktalanmadı. Böyle giderse de daha da devam edecek görünüyor.

Haziran ayında yapılan seçimlerin üzerinden 5 ay geçtikten sonra yapılan 1 Kasım seçimlerinde sandıktan tam bir başarısızlıkla çıkan MHP’de muhalifler bu yönetim ile bi MHP’nin ivme kazanamayacağını ifade ederek olağan üstü kurultay istediler. Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin başarısızlığı kabul edip çekilmesi gerektiğinin altını çizdiler. Ancak Bahçeli ve ekibi başarısızlığı kabul etmediği gibi olağan üstü kurultayı toplamaya da yanaşmadı.

Muhalefetin işi mahkemeye taşıması ile bir ara kongre sürecine girilir gibi olmasına karşın MHP Genel Merkezinin ayak sürümesi, işi yokuşa sürmesi nedeni ile iş mahkeme kapılarında sürünür hale geldi. Takii geçen haftaya dek. Geçen hafta yargının kongre kararı vermesi ile iş yeniden düzeliyor, artık MHP’de işler rayına oturacak düşüncesi hakim olmak üzereydi ki, Bahçeli yeni bir hamle yaptı ve kongrenin seçimli olarak 10 Temmuz’da toplanacağını duyurdu.

Şimdi MHP’de yine ikilem var. Bir tarafta mahkeme kararına istinaden alınmış 19 Haziran tarihli tüzük kurultayı çağrısı var. Diğer tarafta Bahçeli yönetimindeki MHP Genel Merkezi’nin 10 Temmuz tarihli seçimli kongre kararı.

Anlaşılan o ki Bahçeli ve ekibi işi yokuşa sürmeye ve ikilem yaratmaya devam edecek görünüyor. Bu kesin ve net. Ancak anlaşılmayan konu Bahçeli’nin bu koltuğa bu denli yapışıyor olması. Neyin inadı yapılıyor belli değil.

Bu inatlaşma ile MHP’nin kazancının olmadığını bilebile hangi akla hizmet muhalefet ile inatlaşıp partiyi seçmen nezdinde daha da güçsüzleştirmek niye? Bakın muhalefet istedi diye değil, ben istediğim için kongre yapılıyor demek içinse çok yazık. Olan MHP’ye oluyor zira.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
9 / 0 Sağanak yağışlı
Yarın: 13/7 Sağanak yağışlı