• 1 Temmuz 2016, Cuma

ARTIK YETER

Her seferinde aynı şey oluyor. Bir yerde bir canlı bomba kendini patlatıyor, onlarca ölü ve yaralı. Sonra bir kriz masası kuruluyor, kriz yönetiliyor. Yetkililer açıklamalar yapıyor. Açıklamalardan önce sosyal medyada erişim kısıtlanıyor hatta duruyor. Ardından medyaya yayın yasağı geliyor.

Bunları yapınca terörü çözüme kavuşturacağız sanki. Hiç kimse sormuyor, bu canlı bomba elini kolunu sallayarak istediği yere girebiliyor, diye.

Nasıl oluyor da terörist her yere, her istediği yere girip kendini patlatabiliyor?

Nasıl oluyor da bu istihbarat sağlanıp eylem gerçekleşmeden terörist etkisiz hale getirilemiyor?

Soruları çoğaltmak olası; ancak fazla uzatmaya da gerek yok. Biz işimizi ciddiye alıp üzerimize düşen görevi layığı ile yapar ise bu işin üstesinden gelinecektir.

Olan yine canlara oldu. Onlarca can hiç yere yitip gittiler. Bir gün ulusal yas ilan ettik, etmeliydik de.

Türkiye’nin bu terör ile ilgili artık daha ciddi, daha sıkı önlemler alması gerekiyor. Başımızda bir PKK denilen illet vardı, şimdi de İŞID diye bir şey daha türedi.

Artık siyaset arenasının sağında, solunda, ortasında neresinde ne partiler var ise bu işe bir çözüm aramak durumundalardır. İktidarı ve muhalefeti ile birlikte Türkiye’nin geleceği için terör konusunda etkili ve yeni yöntemler geliştirmek, terörün kökünü Türkiye’den kazımak durumdadırlar. Artık kendi aranızdaki iktidar kavgasına bir son verin. Artık yeter.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
16 / 8 Çok bulutlu
Yarın: 16/12 Sağanak yağışlı