• 2 Temmuz 2013, Salı

Bekleyip göreceğiz

Aday adayları birer ikişer ortaya çıkıyor. Özellikle ilçelerde kendilerini o ilçenin geleceği olarak lanse ederek ortaya çıkan aday adayları birer ikişer boy göstermeye başladı.
Bugün parlamentoda bulunan dört partiden aday adayları önümüzdeki aylardan itibaren daha bir kendilerini gösterecekler.
Aydın Merkez’de, yeni adı ile Efeler İlçesi’nde kimlerin belediye başkanı adayı olacağı konusu fazla önemsenmiyor gibi görünse de alttan alttan bazı çalışmaların yürütüldüğü duyumları geliyor.
İktidar partisi sürekli olarak il danışma meclislerini topluyor. İlçe danışma meclisleri toplantıları gerçekleştiriliyor. Bu çalışmalar elbette sıklaştığı ölçüde seçime yönelik çalışmaların yoğunlaştığının da habercisi olduğu izlenimi veriyor. Bu izlenime kapılmış olmak da yadsınacak bir durum değil.
Ana muhalefet partisi CHP ise geçtiğimiz birkaç gün içerisinde bir eğitim çalışması gerçekleştirdi. Seçimde belediye başkanı, belediye meclisi aday adayları bir eğitimden geçirildiler.
Eğitim çalışması ne kadar faydalı olunur bilinmez. Bilinen bir durum varsa, bu eğitim çalışmasının daha sonra tekrarlanması gerektiği. Bir eğitim çalışması yapıldı. Yarın bu çalışmaya katılmayanların aday adayı olması durumunda onların da bir eğitimden geçirilmesi gerektiği gerçeği ortada.
Bugün verilen eğitime katılanların toplam sayısı üç yüzlü rakamlarda. Bu rakamların dışında da önümüzdeki süreçte yeni aday adayları, aday olmayı düşünenler hiç kuşkusuz olacaktır.
Diğer muhalefet partisinde de tam bir bilinmezlik hüküm sürüyor. Şimdilik kimin nereye aday adayı olacağı konusunda bir ışık görünmüyor. Elbette süreç ilerledikçe MHP’de de gönlündü Belediye Başkanlığı yatan isimler aday adaylıklarını açıklayacaklardır. Görünen o ki, MHP daha bir ketum hareket ediyor. Partililerini daha bir kontrol altında tutup aday adaylarının ortaya şimdilik çıkmamasını sağlamış durumda.
Bugünkü duruma göre bize de bekleyip görmekten başka bir şey kalmıyor. Bekleyip göreceğiz. 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
16 / 8 Çok bulutlu
Yarın: 16/12 Sağanak yağışlı