• 2 Temmuz 2016, Cumartesi

Yeter artık anaların ağladığı

Yılın yarısını geride bıraktık, artık ikinci yarıdayız ve yılın sonuna doğru ilerliyoruz. Nerede ise bir yıldır Türkiye yeniden hortlayan ve bu kez IŞİD-DAEŞ terör örgütlerinin de katılımı ile Türkiye üç koldan terör kıskacına alınmak isteniyor.

Hemen her gün şehit veriyoruz. Belirli zaman periyodları patlatılan bombalar ve patlayan canlı bombalar ile onlarca canımızı yitiriyoruz. Terör ülke ekonomisini vurmaya ve ülkeyi ekonomik olarak güçsüzleştirmeye çalışırken biz neler yapıyoruz?

Olayların olduğu günlerde kınama ve lanetleme söylemleri ve ardından sessizlik. Terörün yok edilmesi, Türkiye topraklarından terörün ve teröristlerin sürülmesi için yapılması gerekenleri yapıyor muyuz, yapabiliyor muyuz?

Görünen o ki yapamıyoruz. Zira etkin ve sonuç verici önlemler alabilmiş, terörün üzerine yok edici bir güç ile gidebilmiş olsak bir yılda bu terör giderek artacağına, azalacak ve bugün yok olma noktasına gelecektir.

Dün de söylediğim gibi; öncelikle iktidarı ve muhalefeti ile birlikte, sağcısı solcusu, dincisi aşırı solcusu ile birlikte bu ülkede terörü istemediğimizi ve terör karşısında tek vücut olduğumuzu gösterebilme kudreti ile terörü yok edebiliriz. Siyasi parti liderleri ya da alt kadroları terör karşısında birbirlerini suçlamaya devam ettiği sürçe bir arpa boyu yol almamız olanaksal görünmüyor.

Artık yeter; birbirinizi yok etmek için birlik ve beraberliğimizi, kararlılığımızı zedeleyici demeçler vermekten vaz geçin. Hatta AK Parti, CHP, MHP ve dahi MHP Genel Başkanları birlikte halkın huzuruna çıkıp terörün karşısında Türkiye’nin tek vücut, tek yumruk olduğunu göstermelidir. Buna sayın Cumhurbaşkanı da önderlik yapmalıdır. Yeter artık insanlarımızın öldüğü, yeter artık anaların ağladığı. 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
9 / 0 Sağanak yağışlı
Yarın: 13/7 Sağanak yağışlı