• 2 Kasım 2017, Perşembe

AKP İl Başkanı hala atanamadı

Giderek tek adam iradesinin hakim olduğu iktidar partisinde İl Başkanı Ömer Özmen’in görevinden ayrılmasının üzerinden haftalar, aylar geçti. Ha bugün, ha yarın AKP’nin yeni İl Başkanı’nın atanacağı söyleniyor ama ortada ne atama var, ne de il başkanı.

Sansasyon yaratmayı, yarattığı sansasyon ile kendine prim yapmayı amaç edinmiş haber sitelerinde hemen her gün bir isim AKP İl Başkanlığı’na adandı diye haberler çıkıyor, ancak ortada atanan ve görevine başlayan bir il başkanı henüz yok.

Bundan iki hafta önce Gazete Büro’muza ziyarete gelen AKP Aydın Milletvekili Mustafa Savaş’a bu konuyu sorduğumuzda “önümüzdeki hafta içerisinde atama gerçekleşecek” diye bir ifadede bulunmuştu. Ancak bu ifadenin de üzerinden iki hafta geçti. İktidar partisi Aydın’da il başkansız olarak yoluna devam ediyor.

Daha önce de ifade ettiğim gibi, AKP’nin Aydın’a il başkanı olacak isim aslında öyle siyasette eskimiş, değişik partilerde görev almış, belediye başkanı olmuş, yeni hedefleri olan biri değil. Bana kalırsa AKP Aydın’da genç, dinamik ve siyasette kendine bir yol haritası çizmiş olan bir isim olmalı.

Kim olur sorusunun yanıtı ise elbette AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’da gizli. Uzun zamandır Aydın’a bir İl Başkanı ataması yapılamadığına göre, parti içinde kazanlar kaynıyor ve bir türlü bir isim belirleyip atama yapmakta zorlanma yaşanıyor olsa gerek. Yoksa iktidar partisi AKP gibi bir partide haftalardır, aylardır il başkanı ataması yapılamamasının başka türlü ne gibi sebepleri olabilir ki?

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
16 / 8 Çok bulutlu
Yarın: 16/12 Sağanak yağışlı