• 3 Ocak 2017, Salı

Efeler’den beklentimiz var

Uzun aradan sonra siz okurlarla birlikte olabilmek heyecan verici. Dün ilk yazımı yazdım, bugün ikincisini yazıyorum. Ancak hala ilk gün heyecanı içerisinde ilk satırlarda kelimeleri ard arda sıralamaya çalışıyorum.

Ülke gündemine baktığımızda yazılacak çok konu var. Yerele baktığımızda da bir o kadar konu karşımıza çıkıyor. Zaman zaman Aydın yerelinden sapıp ülke geneline ve ülke sorunlarına dalabilirim. Zira insan yaşadığı ülkedeki sorunlara da kayıtsız kalamıyor. Her ne kadar yerelde yazma dürtüsü içerisinde olsa da genel konulara da kayıtsız kalmak olmuyor ve birden kendi ülke sorunları içerisinde buluveriyor.

Yerele baktığımızda siyasetçilerimiz kısır siyasi çekişmeler içerisinde. Biri diğerini ucuz siyaset yapmakla suçlarken, aslında kendisinin de aynı şekilde ucuz siyaset içinde olduğunun farkında bile değil.

Elbette güzel şeyler de oluyor. Onları da sizlerle paylaşmaya çalışacağız. Gazete sayfalarında haber olarak görebileceğiniz gibi, bu sütundan da göreceğiniz güzellikler de olacak. Tabiki olumsuzluklardan fırsat bulabildiğimiz sürece.

Bugün için söyleyebileceklerimizden biri de yerelde Aydın’ın caddeleri ve bulvarları artık köstebek yuvası görünümünden çıkmakta. Birer birer altyapıları yenilenip üst yapıyı da sıcak asfalt kaplayarak modern görünüme kavuşmaları sağlanıyor. Bu noktada emeği geçenleri teşekkür ederiz.

Yerelde belediye yatırımları ya da hizmetleri noktasına girdiğimizde, cadde ve bulvarların asfaltlanmasının yanında Efeler Belediyesi’nden de beklentimiz var. Efeler halkı olarak sokakların da köstebek yuvası görünümünden kurtarılmasını istiyoruz. Efeler Belediye Başkanı ve meclisinin bu konuda gerekli çalışmayı yapacaklarını umuyoruz. Aydın gibi bir ilin en büyük ilçesi ve merkez ilçesi olan Efeler’de yolların engebeli arazi koşullarında olmasını öyle sanıyorum ki, Efeler Belediye meclisi de, Efeler Belediye Başkanı da kabullenmeyecektir. 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.