• 3 Şubat 2014, Pazartesi

Ne yaptığını bilen bir takım

İkinci yarıya alt sıralardan kurtulmak ve play-offa kalabilmek umudu ile başlayan Aydınspor 1923 ilk iki haftada elde ettiği galibiyetler ile üst sıralara doğru hızlı bir tırmanışa geçti. Siyah-beyazlılar Pazar günü kendi evinde Konya Anadolu Selçukluspor karşısında ortaya koyduğu futbol ile de umut verdi.

Maça hızlı başlayan 1923, daha ilk dakikalardan itibaren rakibi üzerinde baskı kurmaya ve oyununu kabul ettirmeye başladı. Özellikle bloklar arasındaki mesafeyi kısaltan ve aya paslar ile rakip kale önünde pozisyon bulmaya çalışan bir görüntü ortaya koydu ve etkili de oldu.

Alanı daraltıp rakibe kendi sahasında baskı uygulamanın sonucunda da 22. Dakikada yeni transfer Muraç Uluç’un geliştirdiği atakta Umut Kaya topu ağlarla buluşturunca siyah-beyazlıların işi biraz daha kolaylaştı.

Aydınspor 1923’ün Konya Anadolu Selçukluspor karşısındaki oyunu sonrasında söylenecek en önemli sözlerden biri sanırım ‘Mustafa Ceviz takıma damgasını vurmuş’ olacak. Devre arasında kendi oyun anlayışını iyice takıma yerleştiren teknik patron takımın sahada ayakları yere sağlam basmasını sağlamış görünüyor. En önemli gelişme ise, yeni transferlerin yerinde transferler olduğu izleniminin yanı sıra takımın ne yaptığını bilen bir futbol oynaması olarak görülebilir. 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
12 / 5 Sağanak yağışlı
Yarın: 11/2 Az bulutlu