• 3 Ağustos 2016, Çarşamba

Geçiş dönemi

Her işin başlangıcı hep zor olmuştur. Bir başlangıç yapıldı mı, yani yola çıkıldı mı artık ondan sonrası kolaydır. Peşi sıra gelir metreler, kilometreler. Yeter ki siz ilk adımı atıp yola koyulun bir sonrası eskilerin değimi ile çorap söküğü gibi gelecektir.

Türkiye olağan üstü dönemden geçiyor. Olağan üstü dönemden geçerken de olağan üstü hal ilan edilmiş ve bu kapsamda önlemler alınıyor, yapılacaklar yapılmaya çalışılıyor. 15 Temmuz darbe kalkışması ile Türkiye’nin karşı karşıya kaldığı olağan üstü hali anlatmaya aslında kelimeler yetmiyor.

FETÖ denilen örgüt devletin her kademesine yıllardır inceden inceye sızmış, adeta Atatürk’ün gençliğe hitabesinde ifade ettiği gibi tüm kaleler fethedilmiş. Aklınızdan bile geçmeyecek kurumlar, kuruluşlar FETÖ örgütünün elemanları tarafından kontrol edilir hal almış.

Darbe kalkışması ile birlikte bu gün yüzüne çıktı. FETÖ deşifre oldu. Militanları da tek tek yakalanıp adalet önüne çıkarılıyor. Açığa almalar, gözaltına almalar ile devam eden FETÖ operasyonlarında artık her şey adaletin terazisine kalıyor. Toplum vicdanını rahatlatacak, toplum vicdanını yaralamayacak kararlar alınacağından hiç kimsenin şüphesi olmasın. Türkiye Cumhuriyeti Devleti tüm kurumları ile adaletin sağlanması için gereğini yapacaktır.

Türkiye, başta da söylediğimiz gibi olağan üstü hal günleri yaşıyor ve bu bir geçiş süreci. İşte bu geçiş sürecinde ne kadar demokrasiye sarılır, ne kadar karşımızdakinin fikirlerini alır isek gelecek dönem Türkiye için daha güçlü bir dönem olacaktır. Bu geçiş sürecinde demokrasiyi tüm kurum ve kuralları ile işler hale getirebilirsek, ki bunu yapmak zorundayız, o zaman gelişmiş toplumlar seviyesine bir adım daha yaklaşmış olacağız.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
33 / 17 Bulutlu
Yarın: 36/17 Parçalı bulutlu