• 3 Ekim 2013, Perşembe

Galibiyet güzel, ama…

Sezon başından beri galibiyet yüzü görmemiş ve ligde aldığı iki puan ile puan cetvelinin alt sıralarında yer alan Aydınspor 1923’ün Ziraat Türkiye Kupa maçında Samsunspor karşısında ne yapacağı aslında fazlaca merak konusuydu.

Bir çok taraftarın bu maçtan beklentisi galibiyet, tur atlamak falan değildi. Bunun etkisi ile birlikte bir de kupa maçının hafta ortasında olması tribünlerin boş kalmasına neden oldu. Bin kadar futbol aşığının seyrettiği maçta siyah-beyazlılar ligdeki görüntülerinden farklı bir görüntü çizdiler. Maçın başında da golü bulmaları kendilerine güveni artırdı ve sahada daha diri olmalarını sağladı. Peşinden ikinci gol siyah-beyazlıları iyice kendilerine getirdi. Eğer Mümin ve diğer oyuncular biraz daha son vuruşlarda iyi olsalardı ilk yarı 4-0 gibi bir skorun yakalanması işten bile değildi.

İkinci yarıda konuk ekip daha derli toplu oyuna başladı. 48. Dakikada skoru 2-1’e getirince umutlandılar. Daha fazla Aydınspor 1923 kalesine yüklendiler. Bu arada siyah-beyazlılar da biri iki net pozisyon buldu ama yararlanamadı. Maç 88. Gelen gol ile uzatmaya gitti.

Uzatma dakikalarında oyuna ikinci yarıda giren Savaş penaltı noktasında buluştuğu topu Samsunspor ağlarına gönderince maçın da skorunu belirlerken, siyah-beyazlı ekibin bu sezonki ilk galibiyeti de gelmiş oldu.

Maç sonrasına da değinmek gerek. Sezonun ilk galibiyetini kupa maçında almış bir takımın futbolcuları olarak maç sonrası kendilerini tribüne çağıran taraftarların çağrılarına kayıtsız kalmamalı ve onları selamlamaları gerekirdi. Bunu yapmayarak gereksiz bir sürtüşmenin ateşini fitillediler. Futbolculara son bir sözüm olacak. Unutmayın siz gelip geçisiniz. Bugün var, yarın yoksunuz. Sizi tribüne çağıran taraftarlar ise söyledikleri gibi ‘bu takımın renklerine aşık’. Bu takım var oldukça da var olacaklar.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
12 / 5 Aralıklı gökgürültülü yağış
Yarın: 11/2 Az bulutlu