• 3 Ekim 2017, Salı

Tek adamın bekası için mi!

MHP’de uzun süredir iç çekişmeler devam ediyor. Seçim sonrasında MHP içerisinde kendini hissettiren parti içi muhalefetin kongre istemine genel merkezin çeşitli varyasyonlar ile bertaraf etmesinden sonra işler hiç de MHP açısından iyi gitmiyor.

Seçimden bu yana MHP merkez yönetimi parti içindeki muhalifleri yok etmek ve geleceklerini sağlama alabilmek için her türlü yolu deniyorlar. Oysa istenilen kongre yapılsa muhalefetin hızı kesilecekti. Kongreye gitmeyen bir bakıma parti içinde kaynayan muhalefet kazanının altına kendi eli ile odun adan MHP merkez yönetimi bir süredir muhalifleri partiden ihraç ederek geleceklerini sağlamlaştırmaya gidiyor.

Zaten MHP Genel Başkanı’nın muhalefet partisi gibi davranmayıp Cumhurbaşkanı’nın her dediğine evet diyen tavrı, adeta bir AK Partili gibi hareket etmesi MHP’nin siyasal geleceğini her geçen gün eritiyor. Şimdi de kalkmışlar partiye uzun yıllar hizmet etmiş, ilçe ve il başkanlığı, belediye meclis üyeliği, hatta milletvekilliği yapmış isimler partiden ihraç ederek iyiden iyiye MHP’yi kan kaybettirip, küçültüyorlar.

Aydın’da da ihraçlar devam ediyor. Şimdi de Eski il Başkanlarından Hasan Muti ve Fevzi Köse için ihraç için disiplin işlemi başlatılmış durumda.

Beyler bu tavırlar ile nereye kadar? Partiye hizmet etmiş eski il başkanlarını ve belediye meclis üyelerini ihraç ederek partiyi daha ne kadar kan kaybettirip küçülteceksiniz? Unutmayın ki, bugün arkasında durmaya çalıştığınız genel başkanının gelecekte sizin de partiden ihraç edilmenizi isteyebilir…

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.