• 3 Kasım 2014, Pazartesi

Top böyle istedi

Maçlarda zaman zaman ifade ederiz, ‘top istemedi’ diye bir söylemi. Top bir türlü girmek bilmez üç direğin arasına. Ama dün öyle olmadı. Aydınspor 1923’ün iki veya üç topu direkten döndükten sonra 76. Dakikada adeta taraf değiştirdi ve maçın skoruna etki etti dersek yerinde olacaktır.

İki takımın da açık futbolu tercih etmesi ve öncelikle golü düşünmesi, bunlara bir da maçın hakeminin ufak tefek şarjlı hareketlerde oyunu kesmek yerine oynatmayı tercih etmesi Adnan Manderes Stadı’nda seyir zevki yüksek bir futbolun ortaya çıkmasını sağladı.

Maçın ilk yarısı golsüz bitmesine karşın her iki takımın da yakaladığı ve değerlendiremediği gol pozisyonları vardı. Bunlardan birinde 56. Dakikada konuk ekip Aytek ile golü bulup öne geçti.

Maç başından beri bugün bu zeminden puansız ayrılmak yok dercesine mücadele veren siyah-beyazlı futbolcular oyunu daha da forse ettiler ve üst üste ataklar geliştirdi. Bunlardan birinde Bayram’ın kafa şutu, bir diğerinde Berkay’ın frikik vuruşu direkte patladı. 76. Dakikada gelişen yine bir atakta savunmadan dönen topla ceza alanı yayı üzerinde buluşan Mustafa Şen sert vurdu, savunmadan sekti ve yükseklik kazandı. Kaleci boşa çıktı ve top kale sahası içine düştükten sonra falso alarak ağlarla kucaklaştı. İşte bu gol maçın gidişatını değiştiren gol oldu. Top siyah-beyazlı takımdan yana taraf olmuş gibi kendisi kaleye gitmişti. 83. Dakikada da oyuna sonradan giren iki oyuncu skoru belirledi. Önce sağ kanattan Berkay’ın ortaladığı topla buluşan Mehmet Kaşıkara’nın röveşata denemesi ve konuk ekip kaptanı Erol’un eliyle topu kesmesi ve beyaz noktanın gösterilmesi. Sonra bir dakika önce oyuna giren Mehmet AL topun başına geçti ve kaleciyi bir köşeye topu diğer köşeye göndererek skoru belirledi.

Seyir sevki yüksek maçın sonucu Aydınspor 1923 sonuna bitip üç puanı siyah beyazlılar kendi hanelerine yazdırıyorlardı, ama akıllarda olan ‘Top böyle istedi’ cümlesiydi kanımca.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
16 / 8 Sağanak yağışlı
Yarın: 16/12 Sağanak yağışlı