• 4 Ocak 2014, Cumartesi

Eskisinden farkı yok

Her yeni bir yıl sanki yeni bir başlangıç gibi gelir bana. Aslında dünden farkı yoktur yeni yılın ilk gününün. Dün ne yapıyorsak, bugün de aynı işlerin devamıdır. Ama yine de bana yeni bir başlangıç, yeni bir temiz sayfa gibi görünür. Belki de ben öyle istediğim içindir, öyle olmasını arzuladığım içindir.

Yeni yılın, yani 2014’ün ilk günlerini geride bıraktık. Bugün dördüncü güne ulaştık bile. Aynı iş stresi, aynı koşuşturmaca, aynı sıkıntılar ile birlikte yeni yılın günlerini birer birer eritiyoruz. Haftalar, aylar bir çırpıda geçip gidecek, yine dönüp geriye baktığımızda aynı koşuşturmaların, aynı stresli günlerin geride kaldığını göreceğiz 2014’te de.

Bu yılın ayrı bir özelliği var. Bu yıl yerel seçimler yapılacak. Yine bu bağlamda Aydın ilk kez bir büyükşehir belediye başkanı seçecek. Üç büyükşehir adayı bir önceki yıldan belirlenmiş ve çalışmalara başlamıştı. Efeler ilçesi için ise henüz iki aday kesin ve çalışmalara başlamış durumda. CHP ve MHP’nin adayları kesinleşmiş ve seçmen ile birebir temaslarını sürdürüyor.

Tıpkı Büyükşehir Belediye başkan adayını belirlemekte ayak sürüdüğü gibi Efeler adayını da belirleme ve ‘Bizim adayımız bu’ demek noktasında AK Parti ağır adımlar ile ilerliyor. Bugün yarın o isim de netleşecek ve halktan oy istemek için meydanlara inecektir.

Bu yıl ilklerin yaşanacağı bir yıl olduğunu ifade etmiştik ya, Aydın için, yine bir başka ilk ile karşı karşıyayız. Adayların ve onların yandaşlarının yoğun bir biçimde sosyal medyayı kullandığı bir seçim süreci geçireceğimiz belli oluyor. Ancak bu süreçte yaşananlar şimdiden gösteriyor ki, sosyal medyada hiç de etik ve ahlaki olmayan, şık olmayan söylemler de şimdiden kendini göstermeye başladı. Umarım bu önümüzdeki günlerde sağduyulu siyasetçiler tarafından bertaraf edilir de, seviyeli bir seçim yarışı yaşarız.

Başta da söylediğim gibi bu yılın da geride bıraktığımız yıllardan pek farkı yok. Aydın’ın ilkleri yaşayacağı bir yıl olmasının dışında bu yıl da önceki yılın aynısı sürüp gidiyor. 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
9 / 0 Sağanak yağışlı
Yarın: 13/7 Sağanak yağışlı