• 4 Mart 2013, Pazartesi

Bilin de öyle konuşun!


Bir zamanlar bir reklam vardı. Bilmem anımsayanınız var mı? Şöyle diyordu reklamda oynayan oyuncu:
‘Ağzı olan konuşuyor’
Evet siyasette de durum böyle bir noktada. Tıpkı reklamdaki gibi: ağzı olan konuşuyor.
Yine bir zamanlar televizyonlarda yaygın olan söylemlerden biri şöyleydi:
‘Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olamazsın’
Yine bugün bakıyoruz ki, ülkemizde o kadar bilgi sahibi olmayan ama fikir sahibi olan insan var ki, sormayın gitsin. Bu sıradan işler için de böyle, siyasetçiler için de. Özellikle de siyasetçiler işin bir ucundan tutup fikir yürütüyorlar. Oysa işin aslı ne olduğu konusunda bir bilgileri bulunmuyor.
Hafta sonu Aydın’a gelen bir siyasetçi de aynı şekilde yorumlarda bulunmuş. Aydın’a hayatında hiç gelmemiş olan ve ilk kez geldiği bir kent olan Aydın’da Aydın ile ilgili yorumlarda bulunuyor, fikirler ortaya koyuyor.
Kim? Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’ten söz ediyorum. Her fırsatta rakipleri hakkında konuşmayı seven, muhalefeti kötü göstermek için her söylemi mubah sayan bir zatı muhterem.
Demiş ki; “Aydın bir kasabaya dönmüş”
Aydın’ı daha önce kaç göre gördünüz sayın Gökçek?
Aydın’ın dört yıl öncesini ne kadar biliyorsunuz da bu yorumda bulunuyorsunuz?
Sizin işiniz Aydın’da partiniz AKP’nin siyaset okulunda konuşmak ve gençlere siyaset deneyimlerinizi anlatmaktı. İlk kez geldiğiniz Aydın’ın bir kasabaya döndüğü yorumunu yapmak değil.
Gökçek’e bir hatırlatma da yapalım. Bundan önceki dönemde Aydın üç yıl süreyle AKP’li belediye başkanı tarafından yönetilmiştir. Bunu da bilin de öyle konuşun. (S. AYDIN SARI/HEDEF AJANS)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.