• 4 Mart 2014, Salı

Orda bir köy var bizim köyümüz

“Orda ir köy var, uçakta/ O köy bizim köyümüzdür.

Gezmesek de, tozmasak da/ O köy bizim köyümüzdür”

Şair böyle söylemiş. Köye özlemini dile getirirken. Köyünü sahiplenirken ‘gezmesek de tozmasak da o köy bizim köyümüzdür’ diye söz etmiş. O köyün kendi köyü olduğunu, her şeye rağmen kendi köyü olduğunu vurgulamak istemiş.

O köyler gitmesek de, gezmesek de, tozmasak da hep bizim köyümüzdür. O köydeki ev de uzakta da olsa bizim evimizdir. Bu gerçeği kimse değiştiremez. Bu gerçek ki bizi o köye olan özlemimizin günden güne daha da büyümesine vesile olan bir gerçektir.

Önümüzde 26 günlük bir süreç var. Bu 26 gün sonra demokrasinin olmazsa olmaz unsurlarından biri olan seçim sandığı ve sandığa atılacak oy pusulaları önümüze konacak. Herkes kendince bir değerlendirme yapıp, inandığı değerler ve dünya görüşleri çerçevesinde, adayların ortaya koydukları projelerin inandırıcılığı ve gerçekleşebilirlikleri ölçüsünde oylarını kullanacak.

Nisan’ın ilk gününde yeni bir yapıyla uyanacağız yataklarımızdan. Artık Aydın Büyük Şehir olmuş ve bir büyükşehir belediye başkanı olan bir kent olacak. Artık Aydın’ın sorunlarının büyük bölümü Büyükşehir Belediyesi marifeti ile çözülebilir bir konuma gelecek.

Bu yeni yapı elbet güzel olguları da beraberinde getirecektir, ama Nisan’ın ilk gününden itibaren ‘Orda bir köy var, bizim köyümüz, gezmesek de, tozmasak da o köy bizim köyümüzdür’ diyemez bir hale geleceğiz. Zira Aydın’ın artık köyü kalmayacak. Aydın artık köyler, bucaklar ve dahi ilçelerden oluşan bir şehir olmaktan çıkacak, köyü olmayan, mahalle ve ilçelerin bir araya toplandığı bir il olarak karşımıza çıkacak.

Artık köylüsü olmayan bir il olacağız. Tüm yaşayanları ile birlikte kentli olan bir il olacak Aydın. Haydi hayırlısı. 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
9 / 0 Sağanak yağışlı
Yarın: 13/7 Sağanak yağışlı