• 4 Nisan 2014, Cuma

Bugünden 2019’u düşünmek

Seçimler geride kaldı. Nerede ise bir haftayı tamamlamak üzereyiz. Bazı kentlerde hala itirazlar devam ediyor olmasına ve Yüksek Seçim Kurulu’nun kesin sonuçları açıklamamış olmasına rağmen, birçok yerde yeni başkanlar koltuklarına çoktan oturdular ve tebrikleri kabul ediyorlar.

Artık seçimi geride bırakıp önümüze bakmak gerekiyor. Dünü konuşmak yerine yarını, yarınları konuşmak gerekiyor.

Aydın’da seçimden başarıyla çıkanların yanı sıra, seçimlerde beklediğini bulamayanlar da var. Bundan sonra yapılacak olan şey, başarının sarhoşluğuna kapılmayıp seçim kampanyası sırasında vatandaşa vaat edilen hizmetlerin plan ve projelerine bir an önce başlamak gerekiyor. Ziya beş yıl dediğin şey göz açıp kapayana kadar geçip gidiveriyor bile.

Seçimden zaferle çıkamayanların da bugünden beş yıl sonrasının planları yapmaya başlamaları gerekiyor.

Ülkemizde ne yazık ki, seçimden seçime hatırlanıyor plan ve projeler. Siyasi partiler, özellikle yerel düzeydeki örgütler seçim bittikten sonra tam bir sessizliğe bürünüyor ve yeni bir seçime kadar ufak tefek işlerle günleri geçiriyorlar. Artık bu anlayıştan vaz geçmek gerekiyor. İş başında olan yerel yönetimlerin gün gün takip edilmesi, yaptıkları yanlış uygulamaların, ya da yapmayı düşündükleri işlerin yanlışlığı varsa zamanında ortaya koymak gerekiyor. Yoksa seçim kampanyası sırasında yanlışları bir bir sıralamak ne topluma bir şey kazandırıyor, ne de seçim kampanyası sürdüren aday ve partisine bir kazan sağlamıyor.

Son bir söz de üç-dört Aydın köy köy, kahve kahve, sokak sokak dolaşan ve 30 Mart akşamı sonuçların belli olmasından sonra ortalıktan kaybolan adaylara sözüm var. Aydın’ı terk etmeden önce hiç değilse bir basın toplantısı düzenleseydiniz ve size destek veren, kampanyanız sırasında fiilen sizinle birlikte koşturan ve seçim günü size oy verenlere bir küçük teşekkür etseydiniz..

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
12 / 5 Sağanak yağışlı
Yarın: 11/2 Az bulutlu