• 4 Ekim 2017, Çarşamba

İhraç ve istifa

MHP Seçimlerden bu yana tam bir kaynayan kazan olmayı sürdürüyor. Son girişim Aydın’da il Başkanlığı yapmış ve uzun yıllar partiye hizmet etmiş isimlerin ihraçlarının istenmesi oldu. Tamı bir kıyım sürüyor MHP’de. Ne kadar genel başkana muhalif varsa teker teker ya ihraç ediliyorlar, ya da istifa etmeleri sağlanıyor.

İşte onlardan iki isim. Biri Hasan Muti, diğeri Fevzi Köse. Musti sosyal medyadan ihraç istemi ile ilgili yaptığı yorumda şöyle diyor.

“Adını bile bilmediğim, tanımadığım, atanmış ve görevlendirilmiş bir ilçe başkanı, yanlışı ve doğrusu ile 57 yaşının 44 yılını yurt içinde ve yurtdışında bu hareketin içinde olmuş hasan

Hiç umurumda değil...

Ancak; 2014 yılında Didim belediye başkan adayı olmak için bana yalvaran il başkanı(!?) Da dahil olmak üzere, bu karara imza koyan bulundukları makama gelmesine vesile olduğum, mevki verdiğim, beraber yol yürüdüğüm(!),dost bildiğim, makamını kurtarmak için sessiz kalan sözde il yöneticileri(!?) Sizlere hakkımı helal etmiyorum ve

İstifa etmiyorum...sizlere beni ihraç etme şerefi(!!??) Ömrünüzün sonuna kadar yeter... Fitne yuvanızda(?) Sizlere sonsuz başarılar...”

İl Başkanlığı ve Belediye Meclis üyeliği görevlerinde bulunmuş, Milletvekili aday adayı olmuş bir diğer isim Fevzi Köse’de neden istifa etmek zorunda kaldığını sosyal medya üzerinden özetle şöyle açıklıyor.

“Çok değerli ülküdaşlarım. Ülkü ocaklarıyla lise çağlarında tanıştım, üniversite döneminde ülkücü hareketin içerisinde mücadelemi sürdürdüm. Kamu hizmetinden emekli olduktan sonra Türk Milliyetçilerinin ocağı Milliyetçi Hareket Partisi’ne üye olarak belediye meclis üyesi ve İl Başkanı olarak hizmet etme şerefine nail oldum. Amacım her zaman Türk Milleti’ne Allah rızası için hizmet etmek olmuştur. İl başkanı olduğum 2014 seçimlerinde Aydın’da partimizin aldığı en yüksek oy oranı olan % 28 oy aldığımızın bilinmesini isterim.
7 Haziran 2015 seçimleri sonrasında genel merkezimiz tarafından uygulanan politikalar birçok ülkücü gibi beni de rahatsız etmiştir. Hele 16 Nisan 2016 da yapılan referandumda mevcut AKP iktidarını ve onun genel başkanını tam destek veren anlayışın yanında ve emrinde olmak, Türk Milliyetçiliğinin ayaklar altına alınmasına göz yummak değil midir? 15 yıllık AKP iktidarında geldiğimiz nokta ortada iken, bu iktidarın devamına destek olmak, benim ve birçok ülkücünün vicdanını kanatmaktadır.
Siyaset umut oluşturma sanatıdır, bugün genel merkezimiz Türk milletinin umudu olamamış, umut olmak, ülkemizin önünü açmak isteyen genel başkan adaylarını parti dışına atarak, partimizin içinde siyaset yapma imkanı bırakmamıştır. Bugüne kadar genel başkanımız ve genel merkezimiz için hiçbir açık eleştirim dahi olmamasına rağmen ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edilmem, birçok Türk milliyetçisi arkadaşım gibi benimde partimden ayrılmamı zorunlu kılmaktadır. 
Bundan sonra Türk milletinin geleceği için Meral Akşener hanımefendinin kuracağı partinin içerisinde, Allah rızası için Türk Milletine hizmet etmek, yeni bir ruhla, herkesi sevgi ve saygıyla kucaklayıp, Aydınımız ve ülkemizin yüksek medeniyet seviyesine ulaşmasını sağlamak ana hedefim olacaktır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne Bayrağına sahip çıkan herkesi en derin sevgi ve saygılarımla selamlıyorum. Allaha emanet olunuz.”

İşte MHP’de yaşananlar. İşte ülkücülerin ve MHP’lilerin tepkileri ve istifa etme nedenleri. Bu kıyım süreci devam eder ve parti içi muhalifler birer birer partiden uzaklaştırılmaya sürerse ortada genel başkanlık yapacak bir parti de kalmayacak gibi görünüyor.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
13 / 7 Açık
Yarın: 15/7 Çok bulutlu