• 5 Nisan 2014, Cumartesi

Başarısızlığı örtemezsiniz

Yerel seçimleri geride bıraktık bırakmasına da yankıları hala sürüyor.

Her zaman ifade edildiği gibi, seçimlerin bir kazananı vardır, bir de kaybedenleri. Hele yerel seçim dediğinde bu daha bariz bir biçimde ortaya çıkar. 30 Mart yerel seçimlerinin sonucunda da Aydın’da kazananlar zaferlerini kutlarken, kaybedenler kendi başarısızlıklarının üzerini örtmeye çalışıyorlar.

İl Başkanı seçimlerin değerlendirmesini yaparken ne demiş?

“Aydın en az on beş senesini kaybetmiştir”

Kim demiş?

AKP’nin Aydın İl Başkanı demiş.

Neden demiş?

Hem büyükşehir belediye başkanlığını, hem de Efeler Belediye Başkanlığını rakiplerine kaptıran AKP Aydın il başkanı dikkatleri başka bir yöne çekmek istemiş. Böylece AKP’nin Aydın’da yaşadığı başarısızlığın üzerini örtmek gibi bir düşünce var görünüyor.

Aydın; Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı CHP’ye vermekle hizmet cezalandırılmış olacağı izlenimi doğuyor. İktidar partisine mensup bir il başkanının böyle bir söylemi bana kalırsa hem partisi adına, hem de kendisi adına büyük bir talihsizlik.

AKP olarak seçime girdikleri günden bu yana geçen üç büyük seçimde Aydın seçmeni hep AKP’ye oy vermiş, merkezi hükümete her zaman destek olmuş bir seçmen kitlesidir. Bir belediye başkanlığını kazanamayınca ‘Hizmet almamakla’ karşı karşıya kalmak Aydın seçmenine haksızlık olmuyor mu?

İktidar partisinin il başkanına tavsiyem. Yerel seçimlerde Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı kazanamamış olmanın faturasını seçmene çıkarmak yerine kendi içinde bir öz eleştiri yapmasıdır. İl Başkanlığı koltuğuna oturduğu günden buyana Aydın’da kan kaybeden AKP’nin neden sürekli oy kaybettiğinin yanıtını vermesi gerekmektedir.

Siyaset, kendi genel başkanının ifade ettiği gibi hizmet etme makamıdır. Siyaset sandık sonuçlarına göre vatandaştan öç alma makamı değildir. 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.