• 5 Ekim 2017, Perşembe

‘Gidebilirsiniz sıkıntı yok’

Yazının başlığı açık ve net, ‘Gidebilirsiniz sıkıntı yok’. Ne diyor MHP il Başkanı Levent İlter; gidebilirsiniz diyor, sıkıntı yok diyor. Aslında tam da bu anlayışta sıkıntı var. Koltuklara sıkı sıkıya sarılmak ve her şeyi, hatta partiden istifa edenlere hakaret içeren sözler söyleyecek kadar koltuk sevdalısı olan anlayışta sıkıntı var. Elbette gitmekte sıkıntı yok, gidenlerde de sıkıntı yok. Sıkıntı koltuk uğruna, kişisel gelecek kaygısı ile hareket etmekte.

Yine bir başka söylem; ‘Türk Milliyetçiliğinin yegâne temsilcisi Milliyetçi Hareket Partisi ve Ülkücü Hareket her daim ve her şartta var olacaktır.’

Ne yani, ülkücü olmayan, Milliyetçi Hareket Partili olmayanlar Türk Milliyetçisi olamaz mı? Siz milliyetçiliği kendi tekelinizde tutma gayretlerini sürdürdüğünüz sürece MHP bugünkü konumundan da geriye gidecektir. Siz milliyetçiliği, Türk Milliyetçiliğini kendi tekelinizde olduğunu sanmaya devam ettikçe gidenler daha çok olacaktır. Hele MHP’nin bekasının sadece ‘biz varsak MHP var’ anlayışına bağladığınız sürece gidenler olacaktır ve bu da gidenlerin sorunu değil, kalanların sorunu olacaktır.

"Türk milletine Bizans'tan geçen bir hastalık vardır. Gevşeklik, laubalilik, dedikodu, fitne, fesat, terbiyesizlik, birbirini beğenmemek, sır saklayamamak, rastgele laf söylemek… Bu hastalık sizde de var. Bu hastalığı tedavi etmeniz lazımdır. Bu hastalığı tedavi etmezseniz, kendinize yol seçiniz. Milliyetçi Hareket’te bir saniye daha fazla kalmayınız. Benimle dava arkadaşlığı edecekseniz, her şeyden önce vasıflı Türk olmaya mecbursunuz. Türk milletini batıran, Bizans'ı batıran, Osmanlı imparatorluğunu batıran hastalık budur"

Bu hastalığın kimde ne kadar var olduğunu tartışılır. Şurası bir gerçek ki, bir partiden kopup gidenler her zaman koptukları gövdeye zarar vermiştir, verecektir de. Gövdede açılan yarayı sarmak zaman alıyor çünkü. O nedenle gidebilirsiniz sıkıntı yok sözcüğü aslında gidenler için hiçbir şey ifade etmiyor. Sıkıntı geride kalanlar için, yara almış gövde için oluyor. Gövdedeki yara sıkıntı oluyor…

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
30 / 16 Sağanak yağışlı
Yarın: 30/16 Sağanak yağışlı