• 5 Aralık 2013, Perşembe

AKP adaylarını…

AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan bu seçim öncesinde oldukça stratejik bir tutum sergiliyor. Belediye Başkan adaylarının açıklanması noktasında zaman zaman açıklamalar yapıp adayları ilan ederken, bir yandan da AKP’nin kamuoyunda daha fazla konuşulmasını sağlıyor.

Salı günü grup toplantısında bir grup adayı daha açıkladı. Bu açıklanan belediye başkan adayları arasında Aydın Büyükşehir Belediye Başkan adayı ile ilçe belediye başkan adaylarının isimleri yoktu.

Aydın ve ilçelerinin başkan adaylarının büyük bir olasılık ile önümüzdeki hafta içerisinde açıklanması bekleniyor. Aydın Büyükşehir Belediye Başkan adayı kimin olacağı konusunda çeşitli kulis haberleri var. Bunlardan biri de milletvekili Mehmet Erdem’in büyükşehir adaylığının kesin olduğu yönünde.

Yine aynı kulislerden sızan bilgilere göre, Halk Bankası Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Savaş’ın şansının daha yüksek olduğu yönünde. Anlaşılan o ki, AKP tabanı nerede ise aday adayını ikiye indirmiş gibi. Her iki ismin de yüzde elli, yüzde elli şansları olduğu ifadeleri de bunu doğrular gibi. Ancak bir başka nokta var ki; Erdoğan’ın Aydın Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanmak için bir bakanı da aday gösterebileceği olasılığı.

Bu arada daha önce aday adayı olmadığı yönünde açıklamaları bulunan Efeler İlçe Başkanı Gökhan Ökten’in 1 Aralık itibarı ile istifa ettiği ve Efeler Belediye Başkanlığı için aday adayı olduğu belirtiliyor. Görünen o ki, Efeler Belediye Başkan adayı olarak da Başbakan Erdoğan tarafından Ökten’in açıklanma olasılığı bir hayli yüksek. Zira kulislerde belirtildiğine göre, Ökten, Efeler ilçe Başkanlığı görevinden genel merkezin talimatı ile istifa etmiş. Bu da Efeler Belediye başkan adaylığını kesin gözüyle bakılmasına neden oluyor.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
9 / 0 Sağanak yağışlı
Yarın: 13/7 Sağanak yağışlı