• 6 Ocak 2017, Cuma

Yerelden ulusala

Haberci olup biteni topluma yansıtmak için çaba gösterir. Kimsenin bilmediği, kıyıda köşede kalmış yaşam hikayelerini göz önüne çıkarmak, toplumun bunlardan kendine çıkarım sağlamasının yolunu açar.

Habercinin bu uğraşı içerisinde tek dileği vardır, yaptığı haberi gazete sayfalarında görmek ve yaptığı haberin olumlu sonuçlarına tanık olmaktır. Hele haberi bir de yaygın basına konu olmuşsa onun için en mutlu günlerinden biridir.

Gazetemiz muhabiri Ramazan Aydemir de böyle bir mutluluğu yaşadı önceki gün. Yaptığı ‘Azmin zaferi’ başlıklı haber, diğer muhabir arkadaşlarının dikkatini çekmişti. Yaygın basında çalışan arkadaşları öncelikle bu haberi kendilerinin de yapıp yapamayacakları konusunda Aydemir’den olur aldılar. Sonra onlar da aynı haberi işlediler.

Önceki gün TRT ekranlarında Anadolu Ajansı imzası ile yayınlandığında Aydemir’in mutluluğunu kim tarif edebilir ki. Haber artık Aydemir’den çıkmış ve tamamen yurt sathında bilinir ve örnek alınabilecek bir konu olmuştu.

Başladığı günden bu yana özveri ile çalışmalarını sürdüren, her görevi en iyi şekilde yerine getirmek için çaba harcayan, Hedef ailesinin bir bireyi olduğu için onur duyduğum Ramazan Aydemir’i bu başarısından ötürü kutluyorum. Daha güzel daha başarılı haberlere imza atmasını diliyorum. 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
33 / 17 Bulutlu
Yarın: 36/17 Parçalı bulutlu