• 6 Şubat 2014, Perşembe

Aydınlanacağız

Aydın Ticaret Odası’nın yeni projesi geçtiğimiz günlerde bir toplantı ile basına ve kamuoyuna tanıtıldı. Proje; teşvik kapsamında 2. Bölgede bulunan Aydın’ın bugüne kadar yeterince faydalanamadığı teşviklerden yararlanması ve bu konuda AYTO üyelerinin bilgilendirilmesi ve üyelere danışmanlık hizmeti sunulmasını içeriyor.

Sanırım ilk kez böyle bir çalışma yapılıyor. Şimdiye kadar yapılan çalışmalardan daha yararlı bir çalışma olarak görülüyor kağıt üzerinde. Aydın ekonomisinin gelişmesi, Aydın’da yeni istihdam yaratılması ve Aydın’ın o hep sözünü ettiğimiz ‘kabuğunu kıramama’ kısır döngüsünden çıkması adına önemli bir çalışma olacağı söylenebilir. Tabi ki kağıt üzerinde gördüklerimiz ve proje hakkında verilen bilgiler kapsamında bu kanıya varıyoruz.

Projenin tanıtımının yapıldığı toplantıda AYTO Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Ülken’in verdiği rakamlara baktığımızda Aydın olarak devletin sağladığı desteklerden yararlandığımız söylenemez. Zira, bizim gibi 2. Bölgede yer alan bir Kayseri’nin bir yılda devletten aldığı desteğin ancak üçte biri gibi bir oranda devletten destek almışız. Geliştirilen ve yaşama geçirilen ‘AYTO Aydınlatıyor’ projesinin uygulanmasının sonrasında bu rakamın ikiye, üçe katlanması bekleniyor.

Ne yapacak AYTO bu proje ile?

Üyelerine her türlü desteği sağlayacak. Öncelikle oda üyelerinin finansman çözümleri ve destekler için tüm kurum uzmanları ile bir masada buluşmasını sağlayacak. Bunun için de her Perşembe saat 10.00 ila 16.00 saatleri arasında danışmanlık ve bilgilendirme yapılacak oda çatısı altında. İsteyen her oda üyesi gidip bilgi alabilecek. Teşviklerden yararlanmak için proje yapım desteği dahil her türlü destek sağlanacak.

Projeye start verildi. Yanılmıyorsam bugün Aydın Ticaret Odası çatısı altında saat 10.00 ila 16.00 saatleri arasında destek ve bilgilendirme masası görevde olacak. Bundan sonrası Aydınlı girişimcinin ve oda üyelerinin neyi ne kadar istediklerine bağlı olacak. Beklenen başarı, umulan başarı oda üyelerinin teşviklerden ne kadar yararlanmak istemesi ile doğru orantılı olacak. Bekleyip göreceğiz. 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
9 / 0 Sağanak yağışlı
Yarın: 13/7 Sağanak yağışlı