• 6 Mart 2013, Çarşamba

Parlayan yıldız, çekim noktası


Yerel seçimler öncesinde Aydın’a gelip giden siyasetçi sayısı artacaktır; zira geçmişte bunun örneklerini çok gördük. Seçim zamanları Aydın adeta tam bir siyasetçi akınına uğrar, öyle sanıyorum ki, bu seçimlerden önce de durum böyle olacak.
Yılın ilk iki ayını geride bırakıp Bahar Mevsimi’nden de bir haftayı geride bıraktıktan sonra 2014 yerel seçimlerinin ne denli çetin geçeceğini daha bir algılamaya başladık.
Geçen hafta Aydın Belediye Başkanı ve şimdiden Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı açıklanan tek isim olan Özlem Çerçioğlu seçimlerde kimlerle yarışmak istediğini deklere etti. Olur mu, olmaz mı bilinmez, ama ortaya atılan iki isim de Aydın’da Büyükşehir Belediye Başkanlığı yarışını bir hayli heyecana sokacaktır. Milletvekilleri Mehmet Erdem ve Ali Uzunırmak, partilerinden Büyükşehir Belediye Başkan adayı olurlarsa siz seyreyleyin o zaman Aydın’daki seçim yarışını.
Aydın’ın Büyükşehir yapılmasının ardındaki amacın Aydın Belediyesi’ni iktidar partisinin kazanma arzusunun yattığını bilmeyen yok. Bir de mevcut Belediye Başkanı’nın karşısına iktidar partisinden Milletvekili Mehmet Erdem, muhalefetten de, MHP’nin ağır toplarından Milletvekili Ali Uzunırmak’ın aday olması bir anda Aydın’ı bölgenin çekim noktası haline getirecektir.
Seçimlerde bölgenin parlayan yıldızı, çekim noktası olmak pek o kadar da önemli değil aslında. Zira seçimler sonrasında unutulup gidiyorsunuz. Aydın’ı her daim çekim noktası, parlayan yıldız yapabilmek önemli.
Elbette onu da seçilenler kadar, siz seçenler de başaracaksınız. 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
9 / 0 Sağanak yağışlı
Yarın: 13/7 Sağanak yağışlı