• 6 Mart 2014, Perşembe

O oylar sizin geleceğiniz

Yolun başında ne ise, yolun sonunda da ol olacaktır elbet.

Daha bir işin ilk başında eğer insan bir öyle, bir böyle konuşuyor, iki dediği birbirini tutmuyor ise bu işin sonunun ne olacağını kestirmek hiç de öyle zor bir olgu değildir.

Örneğin çıkıp size güzel sözler söyleyen ve söylediklerini kendisinin de inandığını size inandıran kimler daha sonra söylediklerinin aslında birer kandırmacadan ibaret olduğunu eylemleri ve söylemleri ile ortaya koymadılar mı?

Başta da söylediğim gibi, insanın özü ile sözü bir olmalı. Söylediği ile yaptığı birbirini tamamlamalı. Söyledikleri başka, yaptıkları başka ise o insandan korkmak gerekir. Yüzünüze gülen, arkanızdan kuyunuzu kazan insanlar gibi, söylemleri ile eylemleri uyuşmayanlardan da sizden hayır gelmez.

Önümüzde bir seçim var.

Bu seçim yerel yönetimler seçimi. Bu seçimde Belediye Başkanlarını, Belediye Meclis Üyelerini, muhtarları seçeceğiz. Gerçi muhtarların ne hükmü kaldı o da belli değil, ama yine de muhtar seçeceğiz. Böyle bir müessese var bir kere. Onun için de muhtar seçeceğiz.

Belediye Başkanlarını ve Belediye Meclis üyelerini seçerken dikkat etmek gerek. Bugün yüzünüze gülüp, yarın sizi tanımazdan geleceklerden uzak durmak gerek. Bugüne dek sizi güzel sözlerle kandıranlardan uzak durmak gerek.

Özü ile sözü ile bir olanları iyi saptamak gerek. Söyledikleri ile eyledikleri bir olanları tercih etmek gerek. Sizler beş yılda bir önünüze konulan bu sandığı ve kullanacağınız oyunuzu iyi sahip çıkmalısınız.

Zira o oylar sizin geleceğiniz. 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.