• 6 Mart 2017, Pazartesi

Devlet garantili değil miydi?

Esnafın, kobilerin rahat nefes alması ve içinde bulunduğu ekonomik çıkmazdan biraz olsun kurtulabilmesi adına verilmesi düşünülen ve büyük büyük laflarla kamuoyuna duyurulan faizsiz KOBİ kredisi tam hiç de anlatıldığı gibi görünmüyor.

Öncelikle esnafın borcunun olmaması gerektiği üzerinde duruldu. Bu noktada zaten esnafın krediye niye gereksinimi olacak ki?

O nokta aşıldı, kredi başvuruları alındı, kredileri çıkanlar evrakları ile birlikte bankalara gittiler, bu kez de karşılarına ‘kefil getir’ söylemi kondu. Kim kime kefil olarak, herkes bir diğerinden daha sıkıntılı bir durumda, bir de ikinci bir sıkıntıya nasıl girecek?

Zaten KOBİ’lere faizsiz olarak sağlanacak olan bu kredi ‘Devlet garantili’ bir kredi değil miydi ki, bu kefil işi nereden çıkıyor?

KİMSE GERÇEĞİ BİLMİYOR

Kasetler havada uçuşuyor, ortalık toz duman gibi görünüyor, ama herhangi birinden konuyla ilgili bir açıklama yok.

En ufak bir olumsuzlukta, peş peşe açıklamalar yapılırken, milyonların söz konusu olduğu, ses kayıtlarının varlığından söz edildiği bir konuda gerçeği açıklayacak bir yetkili hala yok.

Ya gerçekten kasetler gerçekleri yansıtıyor ve bu nedenle sessiz kalınmaya çalışılıyor ve sessizlik yeğleniyor. Ya da olup bitenden habersizler ve gerçeği tam anlamı ile onlar da bilemiyor.

Şurası bir gerçek ki, şeffaflık ve dürüstlük her zaman bir erdemdir. Eğer bu kasetler gerçeği yansıtmıyorsa çıkıp bunlar gerçek değildir deyin. Yok gerçek ise de sorumlular derhal bulundukları makamları boşaltıp adalet önünde hesap versinler. 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
30 / 16 Sağanak yağışlı
Yarın: 30/16 Sağanak yağışlı