• 6 Mayıs 2013, Pazartesi

AYTO seçimleri

Hafta sonu iki seçimi birden yaşadı Aydın’ın iş dünyası.

İlk olarak Cumartesi günü Aydın Ticaret Borsası’nın seçimleri vardı. Tek listenin yarıştığı seçimlerde beklenen oldu. Asıl heyecan ve hareketlilik hiç kuşku yok ki, iki ayrı grubun yarıştığı Aydın Ticaret Odası seçimlerinde idi.

İki grubun yarıştığı desek de, bazı meslek gruplarında ikinin dışında, başka bir listenin de yarıştığını, yani meslek gruplarında bağımsız olarak liste çıkaranların da olduğu bir seçim yarışı oldu. Mavi ve Sarı grubun dışında turuncu (kırmızıya yakın) bir listenin de olduğu gözlemlendi.

Bundan üç yıl önceki seçim döneminde, kendi meslek grubumda ben de bu yarış içinde olmuş ve o zaman ‘Bu iş bana göre değil’ kanısına kapılmıştım. Pazar günkü ortamı gördükten sonra, bu yargımın aslında hiç de boş olmadığını bir kez daha anladım. Ama biz bunu bir kenara bırakalım. Bugün, bunun yeri ve zamanı değil. Onu bir başka gün, bir başka ortamda dile getiririz nasılsa.

Dönelim seçimlere. Meslek gruplarına göre Meclis Üyelerinin belirlendiği bu seçimlerde, meslek grubunun meclis temsilcilerine söyleyecek bir sözüm olacak hiç kuşkusuz.
Pazar günü gerçekleşen seçim öncesinde ve seçim platformunda meslek grubu üyelerine gösterdikleri bu ilgi umarım önümüzdeki üç yıl da hiç eksilmeden devam eder. ‘Oylarınızı aldık nasılsa, bundan sonra ne haliniz varsa görün’ biçiminde bugüne dek var olan yaklaşımın doğru olmadığını düşünüyorum.

Ticaret Odası Meclisi’ne meslek grubundan giren meclis üyeleri önümüzdeki süreçte kendi meslek grubu üyeleri ile daha iyi bir iletişim içerisinde olur, en azından altı ayda bir eğer grup üyeleri ile bir toplantı gerçekleştirip, çalışmaları hakkında bilgi verebildikleri gibi, meslek grubu üyelerinin taleplerini de dinleyerek, daha doğru ve iletişim içerisinde bir yönetim oluşturabilirler.
Evet, dün seçimler gerçekleştirildi. Kazananları tebrik ediyor, önümüzdeki süreçte meslektaşlarının haklarını savunmalarını ve onlar ile iletişim içerisinde olmalarını diliyorum.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
12 / 5 Aralıklı gökgürültülü yağış
Yarın: 11/2 Az bulutlu