• 6 Haziran 2016, Pazartesi

Turizm için önemli bir adım

Türkiye’de ilk turizm kenti olarak bilinen ve yıllarca Türk turizminin lokomotifi olmuş Kuşadası’nın yeni bir ivme kazanmak üzere ilk adım adıldı. Son yıllardaki kruvaziyer turizminden sonra şimdi Kuşadası önümüzdeki birkaç yıl içerisinde yeni bir turizmin merkezi haline gelecektir.

Evet, Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından Kuşadası Körfezi’nde batırılan uçak, Kuşadası ve çevresinin yeniden turizmin cazibe merkezlerinden biri haline gelmesine olanak sağlayacaktır.

Kuşadası Körgezi’nde uçak batırmak öncelikli miydi diye soranlara söylenecek çok söz var. Ancak şu kadarını söylemek gerekiyor; artık Aydın’da yapılanların eleştirilmesinden çok, yapılanlara destek verilmesi zamanıdır. Yıllardır Aydın’a hiçbir hizmet getirmeyip de, Aydın kendi öz kaynakları ile hizmet üretmeye çalışırken eleştiri üstüne eleştiri üretmek yerine biraz da hizmet üretmeye ve üretilen hizmetlere destek olmaya çalışmalılardır.

Batırılan uçağa gelince; Aydın, özellikle de Kuşadası açısından önemli bir adımdır. Turizmin çeşitlenmesi ve yeni cazibe alanları yaratılması adına önemlidir. Bugün dalış turizmi için atılan ilk adım olan uçak batırmayı, gelecek birkaç yıl içerisinde Antalya, Bodrum gibi sahil beldelerinde de aynı adımlar atılacaktır.

Kuşadası Körfezi’nde batırılan uçak, Kuşadası’nda turizmin yeniden ivme kazanmasına katkı sağlayacak bir girişim olarak değerlendiriyor ve bu hizmeti gerçekleştiren Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nu kutluyor ve hizmetlerinin devamını diliyor.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
33 / 17 Bulutlu
Yarın: 36/17 Parçalı bulutlu