• 6 Ağustos 2016, Cumartesi

Ne mutlu Türküm diyene!

Türkiye’nin içinde bulunduğu durumu tanımlamaya, bu durumla ilgili açılımlarda bulunmaya gerek olduğunu sanmıyorum. Zira hepimiz bu süreci birlikte yaşıyor ve birlikte sürecin zorluklarını göğüslemeye çalışıyoruz.

Bu süreç içerisinde yapılması gerekenler konusunda doğru bildiğimiz, bizim de bilgi birikimlerimiz eşliğinde ifade edebileceğimiz fikirleri paylaşmakta ve ortak akıl oluşturma yolunda katkı sunmakta elimizden geleni de yapmalıyız. En azında Aydın’da yıllarını gazeteciliğe vermiş, darbe sürecini gazeteci olarak yaşamış ve günlük haberlerin bile sansürlendiği günleri görmüş biri olarak böyle bir görevim ve misyonum olduğunu da düşünüyorum.

Evet, 15 Temmuz akşamı yaşanan ve halkımız tarafından geri püskürtülen kalkışma sonucunda devletin içine sızan FETÖ/PYD’nin temizlenmesi için bugüne dek yapılanları ve bundan sonra yapılacakları da desteklemekteyiz ve demokrasimizin daha sağlam yapıya kavuşması için de bunu yapmalıyız.

Temizlik harekâtının yanında Türkiye’nin yeniden yapılanması gerekiyor. Bu süreçte Atatürk’ün eğitimde birlik ilkesini yeniden tesis etmeliyiz. Kurtuluş Savaşı sonrasında ülke nasıl bir yapılanma içerisine girmiş ise bugün aynı azim ve kararlılıkla Türkiye’yi demokrat, çağdaş ve laik bir ülke çizgisine yeniden oturtmalıyız.

Tam bir cadı kazanının ortasında duran ülkemizin dış ve iç güçler tarafından yeniden ve yine yeniden üzerinde oyunlar oynanmasının önüne geçmek istiyorsak eğer Atatürk’ün çizdiği yolda, gösterdiği hedefte azim ve kararlılıkla yürümek zorundayız.

Yedi düveli savaş alanında alt edip, yeni bir devlet kurmayı başarabilen bu Türk Milleti bugün bu içinde bulunduğu durumdan da aynı güçlülükle çıkacak ve Türkün gücünü, iradesini bir kez daha dünyaya gösterecektir. Yeter ki, ‘Ne mutlu Türküm diyene’ çözünün çevresinde kenetlenebilelim. Bizim başka da bir şeye ihtiyacımız yoktur.

Ne mutlu Türküm diyene!

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.