• 7 Şubat 2018, Çarşamba

Milliyetçiler neredesiniz!

Öfkeyle kalkan zararla oturur, diye bir özdeyişimiz vardır. Bu günlerde bu özdeyişi anımsamamız sanırım oldukça gerekli. Öyle bir duruma geldik ki, bir öfke ile kalkıyor ve ağzımıza geleni söylüyor, elimizden geleni harekete geçiriyoruz.

Bırakalım şimdi öfkeyle kalkmak konusunda söylemlerde bulunmaya. Son iki günün ülke gündemine oturan bir olgudan söz etmek istiyorum. Tabipler Birliği ve Barolar Birliği’nin önündeki Türk ve Türkiye kelimelerinin kaldırılması ile ilgili tartışmaya.

Cumhurbaşkanı Türk Tabipler Birliği ile Türkiye Barolar Birliği’nin önündeki Türk ve Türkiye kelimelerinin kaldırılabileceğini söylemiş. Bundan birkaç yıl önce de devlet kurumlarının önündeki Türkiye Cumhuriyeti sözcüklerinin kısaltması olan T.C. kelimelerinin kaldırılması tartışması vardı. Şimdi de Türk ve Türkiye kelimelerinin kaldırılması söz konusu.

Siyasi partiler bu konudaki tepkilerini dile getiriyorlar. CHP, İYİ Parti, BBP tepkilerini dile getirdiler. Ama asıl Türk ve Türkiye kelimelerinin kaldırılması için en büyük tepkiyi vermesi gereken, ilk tepki gösteren olması gerekenler ise suskun durumdalar.

Bakarsanız Türkiye’de, hatta dünyada onlardan büyük milliyetçi yok. Onlardan büyük Türkçü yok, ama iki birliğin önündeki Türk ve Türkiye kelimelerinin kaldırılmasına geldiğinde ise çıt çıkmıyor. Ey milliyetçiler, neler oluyor? Tepki göstermek için neyi bekliyorsunuz?

Milliyetçiler Türk ve Türkiye sözcüklerinin birliklerden kaldırılması konusunda sizin söyleyecekleriniz yok mu?

Neredesiniz milliyetçiler?

Kendi adıma söylüyorum ki, Türk ve Türkiye sözcükleri benim kırmızı çizgilerimdir.

Ne mutlu Türküm diyeni!...

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
18 / 6 Açık
Yarın: 17/5 Parçalı bulutlu