• 7 Mayıs 2016, Cumartesi

Yarın geç olmadan...

Pazar günü en değerli varlıklarımızın gününü kutlayacağız. Bu dünyada yokluklarına dayanamadığımız, aramızdan ayrıldıklarında ‘yanımda olsaydı’ dediğimiz, ama yanımızda oldukları zaman da güzel bir sözü esirgediğimiz annelerimizin günü.

Biliyorum ki, bugün annem sağ olsaydı belki yine işleri güçleri gerekçe göstererek O’nun anneler gününü bile kutlamaya gitmeyecektim. Bir telefon ile işi geçiştirmenin yolunu arayacaktım. Ama bugün anlıyorum ki, annemin orada, yaşadığı yerde var olması, benimle aynı gökyüzünün altında, aynı kentte ve aynı havayı soluyor olması ne kadar değerliymiş meğer.

Her canlı gibi bu dünyaya geliyor ve kader denilen dünya sahnesindeki rolümüzü sahneye koyup perde kapanana dek o rolü yerine getirip, perde kapandığında da bu dünyadan göçüp gidiyoruz. Perde kapanıyor, roller bitiyor.

İşte bu nedenledir ki, annelerimizin yanımızda olduğu her günün değerini bilelim. Onun içindir ki, yılda bir gün olan ‘Anneler Günü’ dolayısı ile değil, yılın her günü annelerimize sevgimizi ve saygımızı eksik etmeyelim.

Bugün yarın diyerek, işleri güçleri bahane ederek geçireceğimiz günler, yarınlarda çok arayacağımız günler oluyor. Onları kaybettikten sonra hiçbir günün, biç bir haftanın anlamı ve önemi kalmıyorum. 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
16 / 8 Sağanak yağışlı
Yarın: 16/12 Sağanak yağışlı