• 7 Haziran 2016, Salı

Almanya kendi yaptığını unutturmaya çalışmasın

Türkiye’nin başına bela olabilecek ne varsa gelişmiş diye adlandırılan ülkelerin sarıldığı can simidi gibi, adeta. Eğer Türkiye’nin başına bu belaları sararsak Türkiye’yi istediğimizi yaptırabiliriz gibi bir düşünceye kapılmış gidiyorlar. Son Almanya örneğinde de olduğu gibi, Ermeni meselesi diye bir şey tutturmuşlar gidiyorlar.

Kendi tarihini bilmeyenlerin başkalarının tarihi hakkında fikir sahibi olmaları ne kadar komik bir durum ortaya çıkarıyor, Alman Parlamentosu’nun aldığı sözde ‘Ermeni Soykırımı’ kararı gibi.

Alman Parlamentosu, öyle sanıyorum ki, ya kendi tarihlerini bilmiyorlar, ya da kendi yaptıklarını hafifletmek, unutturmak adına böyle bir girişim içerisinde bulunabiliyorlar. Bakın Alman Tarihi’ne, yeryüzünün gördüğü en büyük SOYKIRIM Almanya’da yaşanmış ve bizzat Almanlar tarafından gerçekleştirilmiştir.

Hitler Almanya’sının gaz odaları ve insan fırınları ne çabuk unutuldu. Henüz üzerinden yüz yıl bile geçmeden Almanya ve Almanlar, ya da Alman Parlamenterler fırınlarda Yahudilerin yaktıklarını ne çabuk unuttular.

Türk toplumu tarihinin hiçbir döneminde soykırım yapmamı ve yapmayacaktır da. Tarihinde SOYKIRIM kara lekesi bulunanlar da şunu unutmasınlar ki, Almanya tarihin en büyük soykırım yapan ülkesidir. Bu gerçek dururken, sözde Ermeni iddiaları ile hareket edip abuk subuk kararlar alma uğraşından vaz geçsinler.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
30 / 16 Sağanak yağışlı
Yarın: 30/16 Sağanak yağışlı