• 8 Nisan 2014, Salı

Neymiş, Aydın kaybetmişmiş

Bu siyasetçiler neyin kafasını yaşar bir türlü anlamış değilim. Bir seçim sonucunda istediklerini elde ederler ise onlar kazanmış oluyor. Yok istediklerini elde edememişler ise vatandaş kaybediyor. Diğer bir söylem ile kentler kaybediyor.

Bu neyin kafası?

Hani siz hizmet etmek için vardınız?

Hani siz efendi değil, hizmetkârdınız?

Bu mu hizmetkârlık?

Yerel seçimlerin hemen ardından; henüz seçimin üzerinden bir hafta bile geçmeden AKP il başkanının yaptığı açıklamayı bir talihsizlik, ya da kendi başarısızlığını örtbas etmeye çalışmak gibi yorumlamaya çalışmıştık. Ama bugün il başkanının söyleminden de öte bir söylem ile karşı karşıya kaldık. Hem de Aydın’da, Aydınlıya hizmet etmek için seçmenin oylarını alan bir milletvekilinden.

Ne diyor sayın vekil?

“Seçimde kaybeden Aydın oldu”

İktidar partisine mensup bir milletvekilinin Aydın Büyükşehir Belediye Başkanlığı kazanamadı diye vatandaşı, Aydın’ı ve Aydınlıyı kaybeden olarak göstermek hangi hizmet anlayışına ve hangi hizmetkârlığa sığıyor?

Daha önceleri de ifade ettim, hatta size de bu soruyu sordum. Aydın kaybetmemek için daha ne yapacak. On yıldır size üçer üçer milletvekilliği veriyor. Partinizin iktidar olması yolunda katkı sağlıyor daha ne yapsın?

Aydın asıl kaybı sizin il başkanlığınız döneminde, Aydın Belediye Başkanının AKP’den olduğu dönemde yaşadı. Belediye Başkanı ile aranızdaki çekişme nedeni ile Aydın çok şeyler kaybetti. O dönemde komşu iller yatırım üstüne yatırım alırken, Aydın bir çevre yolunu bile tamamlayamadı. Hala da tamamlanmış değil.

Eğer sizin mantığınızla bakarsak, Aydın zaten on yıldır kaybediyor. Zira milletvekilleri Aydın için çalışmaktan çok siyaset yapmakla uğraş veriyor. 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.