• 8 Nisan 2016, Cuma

Aydın için birlik zamanı

Aydın ve Aydınlılar olarak artık elimizdekinin değerini bilmek ve onu daha yukarılara doğru taşımak durumunda olduğumuzun farkına varmamız gerekiyor.

Evliya Çelebi’nin deyimi ile ‘Gökyüzünün altındaki en güzel yeryüzünün’ çağdaş kentler seviyesine çıkarmak ve yaşanır bir Aydın yaratmak için birlik ve beraberlik içerisinde çalışmamız gerektiği gerçeğini kabullenmek zorundayız.

Aydın, önceki yıllarda Türkiye’nin batıdaki en güzel kentlerinden biri ve gelişmiş bir kent olarak bilinmesine karşın, son yıllarda devlet yatırımlarından yeterince yararlanamaması ve kentin iç dinamiklerinin bu konuda yeterli birlikteliği gösterememesi nedeni ile Manisa, Muğla ve Denizli gibi illerin gerisine düşme noktasına gelmiş, hatta bazı konularda geride kalmıştır.

Aydın’ın yeniden devlet yatırımlarından hak ettiğini almasının zamanı gelmiştir. Artık Aydın’da insanların sen ocusun, sen bucusun lakırdılarını bir kenara bırakıp Aydın’a yapılacak yatırımlar için Aydınlı olmak bilinci ile hareket etme zamanı gelmiştir.

Geçtiğimiz günlerde acı gerçeğin altını AK Parti Aydın İl Başkanı çizmek durumunda kalmış bir açıklamasında. “Aydın’a daha fazla devlet yatırımı yapmamız lazım” ifadelerini kullanmış.

Aslında bu ifadeler bir gerçeğin itirafı gibidir. On küsur yıllık iktidarları döneminde Aydın’ın devlet yatırımlarından yeterince yararlanamadığının bir itirafı gibidir. Ama ben işin orasında değilim. Ben Aydın’a yapılacak yatırımlarda Aydınlıların hangi partiden olursa olsun birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmeleri gerektiği gerçeğinin peşindeyim.

İktidar partisi Milletvekilleri ile muhalefet partisi milletvekilleri ile birlikte Aydın’a yatırımların, devlet yatırımlarının kazandırılması noktasında tek vücut olunması gerektiğinin altını çizmek istiyorum.

Artık her seçimde bir gelenek haline gelen ‘Aydın Kazansın’ sözünün gerçeğe dönüşmesi ve Aydınlıların oyları ile meclise giden iktidarı, muhalefeti ile milletvekillerinin Aydın’a devlet yatırımlarını kazandırmak için çaba harcamaları gerekmektedir.

Yazı işleri müdürümüz Atila Karpınar’ın Çarşamba günkü yazısında da ifade ettiği gibi Aydın Hepimizin. AK Partilisi ile MHP’lisi ile CHP’lisi ile birlikte Aydın Hepimizin. O halde hep birlikte Aydın’a devlet yatırımı gelmesi için çaba sarf etmeliyiz.

Kısaca ifade etmek gerekirse; Aydın için birlik zamanı... 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.