• 8 Mayıs 2017, Pazartesi

Dertleri kendi ikballeri

Türkiye’de bu muhalefetin aklı başına gelmeyecek bir türlü. İster parlamentodaki muhalefet olsun isterse de parti içindeki muhalefet olsun. Bir türlü aklıselim ve mantıklı davranmayı öğrenemeyecekler vesselam. Gözlerindeki koltuk hırsı, küçük olsun ama benim olsun anlayışından kurtulamadıkları için en küçük bir fırsatta bayrak açmayı bir marifet sanıyorlar.

Bundan yaklaşık bir ay kadar önce Türkiye çok önemli bir karar vermek için sandık başına gitti. Sandıktan çıkacak sonuç ülkenin ve ülke insanının yakın geleceğini derinden etkileyecekti.

Televizyonlarda yorumcular her ne kadar tek taraflı bir anlayış içerisinde söylemlerini geliştirseler de, ülkenin, sandığa gidenlerin yüzde 49’luk kısmı kendi olanakları araştırdı ve işin eğrisini doğrusunu kendi özgür iradeleri ile karar vererek hayır dedi. Tabi yine aynını karşı duruş içerisinde olan yüzde 51’lik kesim için de söyleyebiliriz. Onlar da kendi pencerelerinden baktıklarında, kendilerine göre haklı gerekçeler ile evet demeyi uygun buldular. Sonuç sandıktan çıkan yüzde 51 ile Anayasa’nın değişmesine karar verildi.

Sandık sonuçlarına göre, evet cephesinde işler yolunda görünüyor 16 Nisan’dan bu yana. Ancak hayır cephesi bir türlü durulmuyor. 49’luk hayır oranı birilerinin iştahını kabartmış görünüyor. Özellikle de CHP cephesinde. CHP’nin içindeki müzmin muhalefet anlayışı yeniden hortlamış ve nasıl yaparız da CHP’de genel başkanlık makamını tartışmaya açarız ve bunun sonucunda o koltuğa oturabiliriz çabası içerine girmiş görünyor.

Bir seçim sonrası da böylesi bir hengame yaşanmasın şu CHP’de. Ama olmaz, beceremezler. Dertleri kendi ikballeri olanların partinin ikbali ile uğraşmaya ne akılları yeter, ne de fikirleri. O yüzdendir ki, bugün yaşananlar ilk ve son olmayacaktır.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
16 / 8 Çok bulutlu
Yarın: 16/12 Sağanak yağışlı